Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Dobovec uspešen v pokalnem polfinalu

Ta konec tedna Podčetrtek gosti finalni turnir pokalnega tekmovanja najboljših štirih futsal ekip v državi. Ekipa Dobovca nastopa kot branilka naslova in si želi praktično na domačem terenu priigrati sedmo zaporedno tovrstno lovoriko.

Sinoči so črno-beli v polfinalu brez večjih težav ugnali zasedbo s Škofij. Gostujočo zasedbo je kot trener, kapetan in vratar vodil Alen Mordej, ki je imel veliko dela že na samem uvodu v srečanje. V 9. minuti je Dobovec s strelom Klemna Duščaka z 12 metrov povedel. Že v naslednji minuti so črno-beli dosegli še en gol, in sicer je odbito žogo v mrežo pospravil Paragvajec Francisco Javier Martinez Villalba. Sledil je pritisk primorske zasedbe, ki je poskušala tudi z vratarjem v polju, a vratarja Dobovca niso uspeli ugnati. Po minuti odmora je Dobovec strnil vrste in z golom Žige Čeha po nesporazumu Škofjotov dobro minuto pred koncem polčasa dosegel še tretji gol.

Tekma je bila odločena v 24. minuti, ko je po poskusu Martineza Villalbe svoj drugi gol dosegel Duščak, ki mu je Južnoameričan podal odbito žogo. Na polovici drugega polčasa je končni izid postavil Niko Cesarec.

Bronx Škofije : Dobovec 0:5 (0:3)
0:1 – Duščak (9.’), 0:2 – Martinez Villalba (10.’), 0:3 – Čeh (19.’), 0:4 – Duščak (24.’), 0:5 – Cesarec (30.’)

Marko Peček, vratar Dobovca: „Dobro smo analizirali tekmeca. Vedeli smo, kaj nas čaka. Vedeli smo, da moramo hitro zabiti en ali dva gola, da nam bo potem lažje. Tako je tudi bilo. Zasluženo smo zmagali.“

Kujtim Morina, trener Dobovca: „Naredili smo, kar smo hoteli, prišli smo v finale, kar je bil cilj. Glede na rezultat smo lahko odpočili tudi nekaj igralcev. Imamo pa v igri še rezerve.“

V drugi polfinalni tekmi je bilo precej bolj napeto. Ekipi z Vrhnike in Ljutomera sta redni del tekme končali z izenačenim številom zadetkov. V dodatnih strelih so bili uspešnejši Prleki in si tako prvič priigrali pokalni finale.

Siliko Vrhnika : Meteorplast Šic Bar 7:8 (1:2, 3:3)