172272

Liga Nova KBM: Krka do druge prepričljive zmage, Helios tesno ugnal Podčetrtek

Avtor: Urban Kolman
7. 10. 2022, 10.16

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 100:80 (29:17, 57:36, 86:60).

Košarkarji Krke so zabeležili še drugo prepričljivo zmago v uvodu v novo sezono. Potem ko so v prvem krogu premagali Rogaško z 38 točkami razlike, so tokrat ugnali mlado zasedbo Ilirije s 100:80.

Ekipa Stipeta Modrića od uvodnih minut dalje ni bila kos izkušenejši domači ekipi, ki jo v novi sezoni vodi Gašper Okorn. Krka je prvo četrtino dobila z 29:17, drugo z 28:19, po treh je bila prednost že 86:60, zadnjih deset minut pa je pripadlo gostom (20:14).

Šest domačih igralcev je imelo dvomestno število točk. Po sedemnajst sta jih zbrala Leon Stergar (met 5:8, 5 skokov) in Radosav Spasojević (met 7:11, 5 skokov), po štirinajst sta jih prispevala Jan Špan (6 ukradenih žog, 5 podaj) in Robert Jurkovič (met 6:8), trinajst jih je dodal Miha Škedelj (6 skokov), deset pa Rok Stipčević.

Na drugi strani je Žiga Daneu dosegel 16 točk (7 skokov), dve manj pa Jaka Klobučar.

V drugi tekmi večera, ki ste jo lahko spremljali tudi na Šport TV, so košarkarji Helios Sunsov in Term Olimia uprizorili novo tesno predstavo. Moštvi sta namreč lani v končnici prvenstva uprizorili srdit boj za napredovanje do finala. Uspešnejši so bili Domžalčani, ki so se zmage veselili tudi tokrat.

Na Šport TV boste sicer v soboto lahko spremljali tudi obračun med Hopsi in Zlatorogom. Ta bo potekal v standardnem sobotnem terminu ob 12.55. Tako kot Hopsi so tudi košarkarji iz Laškega, so uvodno tekmo izgubili in bodo iskali prvo zmago v sezoni.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več

2

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več