nu
nu
14 23.02.2023 17:49:30

Kakšen polom, kakšno razočaranje! Orlice daleč od vrha

Norvežanka Anna Odine Ström (131,2 točke) je na svetovnem prvenstvu v Planici najboljša po prvi seriji tekme smučarskih skakalk na srednji napravi. Norvežanka je bila najboljša že v kvalifikacijah. Slovenske skakalke so se vse uvrstile v finale, vendar zaostale za pričakovanji. Najboljša med njimi je Nika Križnar (109,1) na 18. mestu.

V petčlanski slovenski vrsti - Slovenija edina nastopa s petimi skakalkami zahvaljujoč svetovni prvakinji na srednji skakalnici iz Oberstdorfa 2021 Emi Klinec - je bila v prvi seriji najboljša Križnar, ki je tekmovala bolna, saj je pred dnevi obležala z gripo.

Maja Vtič (107,7 točke) je po polovici tekme 20., še mesto za njo je branilka naslova Klinec (107,4), Katra Komar (102,1) je 27., Nika Prevc (101,3) pa 29.

Na vrhu so pričakovano najboljše skakalke te zime z izjemo Klinec. Druga je izkušena Nemka Katharina Althaus (126,5), tretja pa vodilna v svetovnem pokalu, Avstrijka Eva Pinkelnig (122,7).

To je prva tekma za kolajne za smučarske skakalke na domačem SP.