Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 16.01.2022 16:55:19

SIJAJNO! Kar štirje slovenski ORLI med prvo dvanajsterico!

Japonec Ryoyu Kobayashi (147,3 točke) je vodilni po prvi seriji tekme za svetovni pokal smučarskih skakalcev v poljskih Zakopanah. Na drugem mestu je Avstrijec Daniel Tschofenig (144,5), na tretjem pa Norvežan Marius Lindvik (143,4). Najboljši Slovenec je po prvi seriji Anže Lanišek (142,7), ki je zasedel peto mesto.

Lanišek je pristal pri 134,5 m in ima zelo majhen zaostanek za stopničkami. Ta znaša vsega 0,7 točke.

V finalu bo nastopilo tudi vseh pet preostalih slovenskih skakalcev, ki jih v Zakopanah vodi siceršnji pomočnik glavnega trenerja Gašper Vodan. Robert Hrgota je namreč zaradi rizičnega stika ostal doma v karanteni.

Drugi najboljši Slovenec je po prvi seriji Timi Zajc (137,9), ki je v zahtevnih razmerah skočil 129,5 m in zasedel osmo mesto. Nekoliko je za pričakovanji zaostal Peter Prevc (135,8), ki je bil v soboto najboljši posameznik na ekipni tekmi. Skočil je 131 m in bo v drugi seriji napadel z 12. mesta.

Cene Prevc (136,4) je ob povratku na tekme svetovnega pokala prvo serijo sklenil mesto pred bratom Petrom. Skočil je 131 m. Do točk se bo tretjič v sezoni prebil tudi Žiga Jelar (124,4), ki je skočil 124 m in po prvi seriji zabeležil 23. mesto. Lovro Kos (121,4) je s 30. mestom za las ujel nastop v finalu, potem ko je skočil 123,5 m.