Mourinho držal obljubo in mlademu Gancu kupil pregrešno drage čevlje

Rim, 23. 11. 2021 19.45 |

Roma je v nedeljo po zaslugi 18-letnega Felixa Afena-Gyana prišla do šele druge zmage v vseh tekmovanjih po 3. oktobru. Ganec je na gostovanju pri Genoi vstopil s klopi in poskrbel za edina zadetka na tekmi. Trener Rimljanov Jose Mourinho je po tekmi priznal, da je mlademu napadalcu obljubil, da mu bo kupil čevlje, vredne 800 evrov, če se bo uspel vpisati med strelce. Portugalec je nato svojo obljubo tudi držal.

Felix Afena-Gyan proslavlja zadetek na tekmi Genoa - Roma.
Felix Afena-Gyan proslavlja zadetek na tekmi Genoa - Roma. FOTO: AP

Felix Afena-Gyan je na gostovanju v Genovi vstopil v 75. minuti pri izidu 0:0, kmalu zatem (v 82. minuti) pa poskrbel za prednost gostov. Prvencu med italijansko elito je v izdihljajih srečanja dodal še piko na i, ko je z izjemnim strelom s kakšnih 25 metrov poskrbel za povišanje prednosti in končnih 0:2.

Z zadetkoma je pokvaril trenerski debi Andreja Ševčenka na klopi Genoe, svojega trenerja Joseja Mourinha pa vsaj začasno odrešil številnih kritik. Roma je bila namreč pred tem v nizu sila skromnih predstav. Od 3. oktobra je na sedmih tekmah v vseh tekmovanjih zmogla le eno zmago, in še to nad zadnjeuvrščenim Cagliarijem.

Mourinho je v tem času iskal rešitve za slabo formo, mlademu Afeni-Gyanu je tako prvič priložnost ponudil prav na tekmi v Cagliariju, zatem je celoten drugi polčas odigral ob porazu proti Milanu, v tretje pa se je Ganec za zaupanje odkupil s kar dvema zadetkoma.

Pred tem mu je Mourinho obljubil, da mu bo za prvi gol v Serie A kupil 800 evrov vredne čevlje. In kot je na svojem Instagramu ponosno pokazal nadarjeni napadalec, "The Special One", je svojo obljubo tudi držal. Na enega od treningov Rome mu jih je prinesel v škatli, potem ko jih je Afena-Gyan odprl, pa sta se oba zadovoljna objela. Ganec je ob tem zapisal, da bo Mourinhu za vedno hvaležen in da ga bo še naredil ponosnega.