139809

Šiško v Bayernovem dresu boljši od Zdovčevega Žalgirisa

Avtor: Rene Vidmar
21. 10. 2021, 23.00

V Kaunasu sta se srečali edini moštvi v košarkarski evroligi s slovenskim pridihom, ki hkrati v prvih štirih krogih še nista okusili zmage. Grenak okus bo še naprej imel Jure Zdovc, ki je kot trener Žalgirisa doživel tretji poraz, medtem ko se Žan Mark Šiško v München vrača s prvim parom točk.

Bayern je v drugem polčasu izničil zaostanek šestnajstih točk iz 19. minute in v napeti končnici ohranil trezno glavo in mirno roko. Odločilna koša je dosegel Deshaun Thomas (15 točk), ki je bil ob Vladimirju Lučiću (17 točk) najboljši posameznik bavarske zasedbe.

Žan Mark Šiško je v slabih devetnajstih minutah na parketu dosegel eno točko (za dve točki 0:2, trojke 0:1) in zbral dve podaji, skok in ukradeno žogo.

V zasedbi Jureta Zdovca, ki je po zmagi aktualnega prvaka evrolige, Anadolu Efesa, doma proti Unicsu (71:68), edina ekipa še brez zmage v evroligi, sta bila najbolj učinkovita Lukas Lekavičius s 17 točkami in Josh Nebo, ki je dosegel 12 točk in ujel 13 odbitih žog.

V naslednjem krogu bo Žalgiris gostoval v Tel Avivu, Bayern pa bo gostil Armani Milano.

Vir: STA

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več