Bravo v Kidričevem skočil na vrh, Maribor v Domžalah zapravil vodstvo s 3:1

Kidričevo, 26. 09. 2021 17.19 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Ljubljanski Bravo je v 11. krogu prve lige prišel do šeste zmage. Z 1:0 so varovanci Dejana Grabića slavili na gostovanju v Kidričevem, potem ko je edini zadetek dosegel Amar Memić v 63. minuti. Nogometaši Domžal in Maribora pa so se v domžalskem športnem parku razšli s 3:3 (0:1).

Amar Memić slavi zadetek, ki je odločil zmagovalca.
Amar Memić slavi zadetek, ki je odločil zmagovalca. FOTO: NK Bravo

Čeprav so Ljubljančani do danes dobili zgolj enega od devetih obračunov s Kidričani, pa so tokrat le izboljšali razmerje – z zmago, ki jih je posadila na vrh lestvice. Bravo je zmagal tretjič zapovrstjo in ima 22 točk, medtem ko je Aluminij, ki med drugim ni mogel računati na kaznovanega Tina Martića, ostal pri desetih točkah.

Ekipi v prvem polčasu nista pokazali posebej razburljive predstave, kar je bilo tudi nekako pričakovano, vendarle pa je bila ljubljanska obramba, najboljša v ligi, tista, ki bi kaj lahko prejela zadetek.

V 23. minuti je namreč Gašper Pečnik prišel do strela malce z desne strani, izkazal pa se je Renato Josipović, ki je le malce zatem ustavil še en strel domače ekipe. Ta je zagrozila tudi v 26. minuti, takrat je poskus Armina Đerleka blokiral Vanja Drkušić.

V uvodu drugega polčasa so bili nekoliko odločnejši Ljubljančani, a si niso priigrali kakšne obetavne akcije, v 61. minuti pa je le do strela prišel Loren Maružin, toda Luka Janžekovič je bil na mestu.

Dve minuti pozneje pa so izbranci Dejana Grabića povedli, ko je Maružin podal visoko žogo proti vtekajočemu Amarju Memiću, ta pa jo je z glavo spravil v mrežo domače ekipe. Pozneje so gosti dobro nadzorovali potek tekme, domačim pa nikakor ni uspelo izvesti kakšne poteze, s katero bi prelisičili obrambno linijo Brava. Aluminij bo v 12. krogu v petek gostoval pri Radomljah, Bravo pa bo v nedeljo gostil Muro.

Remi v Domžalah
Nogometaši Domžal in Maribora so se v 11. krogu Prve lige Telemach razšli s 3:3 (0:1). Domžalčani so s svojo novo himno in precej polnimi tribunami v domačem športnem parku pozdravili Mariborčane. Sprva je kazalo, da se bo zanje "praznik" slabo končal, saj so gosti dvakrat vodili za dva gola, toda izbranci Dejana Djuranovića so se vrnili in na koncu osvojili enajsto točko. Maribor jih ima pred večnim derbijem 17, dve manj od Olimpije.

Prvi na tekmi so resneje zagrozili Mariborčani, ko je v deseti minuti Ognjen Mudrinski iz bližine zgrešil s strelom z glavo. Natančnejši pa je bil Blaž Vrhovec v 28. minuti, ko je mojstrsko izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov in žogo čez živi zid poslal v mrežo za 1:0. Domači, sicer bolj ali manj enakovredni vijoličnim, a ne posebej nevarni, so bili vseeno blizu izenačenja v 32. minuti, ko so gosti pustili prostor Arnelu Jakupoviću približno 20 metrov od gola, ta pa je žogo poslal malo mimo vrat Maribora.

Senijad Ibričić je prav danes praznoval 36. rojstni dan. Darilo, tj. zadetek, si je pripravil kar sam. FOTO: Damjan Žibert

Kmalu po začetku drugega polčasa so Štajerci podvojili prednost, ko je Vrhovec z lepo globinsko žogo zaposlil Nina Žuglja, ta pa je nato sam stekel proti Ajdinu Mulaliću in ga premagal za 2:0. Toda že v 51. minuti so se gostitelji vrnili v igro, potem ko je Enes Alić žogo poslal z leve strani proti vratom, s čimer je presenetil Ažbeta Juga, ki ga je žoga preletela in končala za njegovim hrbtom.

Deset minut pozneje so si gostje po hitri akciji spet priigrali dva gola prednosti, ko je z leve podal Žugelj, pred vrata pa je pravočasno vtekel Mudrinski in iz bližine zadel za 3:1. Mariborčani so pozneje še dvakrat prišli pred vrata Domžal, toda ne Žuglju ne Roku Kronavetru ni uspelo spremeniti izida. Zato pa ga je v 79. minuti Senijadu Ibričiću, ko je zadel za 2:3 z enajstmetrovke, posledice igranja z roko Ilije Martinovića.

V 86. minuti so domači znova zagrozili z novo podajo z leve strani, v 87. pa izenačili, ko je najprej z glavo streljal Matej Podlogar, Jug je žogo odbil, a do nje je prvi prišel Zeni Husmani in jo pospravil v mrežo. Že v 90. minuti je na drugi strani Vrhovec žogo poslal malce čez gol, Nemanja Mitrović pa nekaj minut pozneje z glavo mimo gola. Domžale bodo v 12. krogu v soboto gostovale v Sežani, Maribor pa bo gostil Olimpijo.