184233

Borussia minimalno slavila, korak bližje napredovanju tudi Benfica

Avtor: Kenny Jan
15. 2. 2023, 23.16

Nogometaši Borussie Dortumnd in Benfice so si na sredinih prvih tekmah osmine finala lige prvakov priigrali prednost pred povratnima obračunoma. Nemci so z 1:0 premagali Chelsea, Benfica pa v gosteh Club Brugge z 2:0.

V Dortmundu sta se srečala trenerja Edin Terzić in Graham Potter, ki sta skupaj leta 2018 opravljala Uefino licenco Pro. Tokrat sta lahko svoje znanje kazala na najvišji ravni eden proti drugemu.

Začetek tekme je bil živahen, nekoliko konkretnejši pa so bili Londončani, ki so v 17. minuti tudi zadeli, vendar je Thiago Silva gol dosegel z roko, tako da je ostalo pri 0:0. Sebastien Haller je na drugi strani v 27. minuti meril le malce mimo Chelseajevega gola, ob še naprej dinamični predstavi, v kateri je bil Dortmund celo nekoliko boljši, pa je Chelseajeva zimska okrepitev Joao Felix po protinapadu v 38. minuti zadel prečko. Že pred tem je Portugalec zapravil še eno lepo priložnost za goste.

Tudi uvod drugega polčasa je ponudil dogajanje na obeh straneh z nekaj streli in posredovanji vratarjev, v 63. minuti pa je Karim Adeyemi pokazal spretnost in hitrost v protinapadu, ko je šel mimo čuvajev, tudi zadnjega med njimi, najdražje zimske okrepitve Enza Fernandeza, ter na koncu še vratarja Kepe Arrizabalage ter žogo poslal v prazno mrežo za 1:0. V 78. minuti je Emre Can z izbijanjem z golove črte preprečil izenačenje Kalidouju Koulibalyju, v 95. minuti pa je domači vratar Gregor Kobel obranil še zadnji nevaren strel Fernandeza na privlačni tekmi enakovrednih tekmecev.

V Belgiji je Benfica, ki je pozimi ostala brez že omenjenega Fernandeza, zasluženo slavila. V uvodu tekme sta imeli obe ekipi svoje priložnosti, po nekaj nevarnih zaporednih napadih pa so Portugalci v 26. minuti prek Antonia Silve, ki je žogo z glavo poslal malce čez gol, zapravili dotlej najlepšo priložnost. Ob koncu polčasa so Belgijci tudi zadeli, a iz rahlega prepovedanega položaja.

Takoj v uvodu drugega polčasa je Goncalo Ramos znova zagrozil pri Benfici, vendar je bil premalo natančen iz bližine, je pa isti igralec nato priigral enajstmetrovko, ki jo je v 51. minuti unovčil Joao Mario. Portugalci, ki so imeli skupno več kot trikrat več strelov od tekmeca, so v 88. minuti podvojili prednost prek Davida Neresa. Ta je zadel še v sodniškem dodatku, a iz prepovedanega položaja, vmes pa je še eno priložnost za Benfico zapravil Goncalo Guedes.

Že v torek je Paris Saint Germain je gostil Bayern iz Münchna izgubil z 0:1, Milan pa je z enakim izidom slavil proti Tottenhamu. Prihodnji teden bodo še preostale prve tekme osmine finala, v torek bo Eintracht Frankfurt gostil Napoli, Liverpool pa novega klubskega svetovnega prvaka Real Madrid. Dan pozneje bo Inter Samirja Handanovića igral proti Portu, Leipzig Kevina Kampla pa proti Manchester Cityju.

Povratne tekme bodo 7., 8., 14. in 15. marca. Žreb četrtfinalnih in polfinalnih parov bo nato 17. marca, četrtfinalni obračuni pa bodo na sporedu 11., 12. s prvimi ter 18. in 19. aprila s povratnimi tekmami. Prvi polfinalni tekmi bosta 9. in 10. maja, povratni pa teden dni pozneje. Finale bo 10. junija v Istanbulu.

Vir: STA

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več