Victor Osimhen je odločil derbi na rimskem Olimpicu. Foto: Reuters

Nigerijski napadalec se je po akciji na desni strani in dolgi podaji rezervista Mattea Politana s sredine igrišča v kazenski prostor otresel Chrisa Smallinga in iz težkega položaja z diagonalnim strelom iz polvoleja z desnico zatresel malo mrežico. V Serie A se je med strelce vpisal četrtič v tej sezoni.

Smalling je sicer odigral odlično tekmo, a Osimhen je bil za trenutek hitrejši, kar je bilo dovolj, da je dosegel odločilni gol. Vratar Rui Patricio je žogo lahko le nemočno pospremil s pogledom. Podajalec Politano je na zelenico prišel le pet minut prej.

Roma ni sprožila niti enega strela v okvir vrat. Tudi Napoli ni bil tako razigran kot na večini tekem to jesen, prvič je streljal v 27. minuti. V 38. minuti je sodnik najprej pokazal na 11-metrovko po domnevnem prekršku Ruija Patricia nad Tanguyem Ndombelejem, vendar je po ogledu videoposnetka spremenil svojo odločitev.

Portugalski vratar se je na začetku drugega polčasa izkazal z lepo obrambo po strelu Hirvinga Lozana. V nadaljevanju so priložnosti zapravili še Elif Elmas, Juan Jesus in Osimhen. V drugo je bil Nigerijec uspešnejši in postal junak sončnega derbija ("derby del Sole").

Lazio ni prejel zadetka že od 3. septembra

Izvrstne predstave še naprej kaže Lazio, ki je Atalanti zadal prvi poraz v sezoni in jo ujel pri 24 točkah na tretjem mestu na lestvici pet točk za Napolijem. Rimljani so brez poškodovanega najboljšega strelca Cira Immobileja (vrnil se bo januarja) v Bergamu zmagali z 0:2. Povedli so že v 10. minuti.

Po edinem porazu proti Neapeljčanom 3. septembra (tedaj so ti na Olimpicu slavili z 1:2) so brez prejetega zadetka (!) nanizali pet zmag in remi proti Udineseju prejšnji teden (0:0).

Drugouvrščeni Milan, ki za Napolijem zaostaja tri točke, je bil v soboto na San Siru s 4:1 boljši od Monze.

Mhitarjan tik pred koncem srečno zagotovil tri točke Interju

Inter je na razburljivi tekmi v Firencah s 3:4 premagal Fiorentino. Potem ko je Luka Jović v 90. minuti iz polobrata z volejem izenačil na 3:3, je zmagoviti zadetek za črno-modre, ki so po 15 minutah vodili z 0:2, v 95. minuti srečno dosegel Henrih Mhitarjan.

Po protinapadu in podaji z desne strani je v kazenskem prostoru poskušal izbiti žogo branilec Lorenzo Venuti, vendar jo je poslal naravnost v noge Armenca, od katerega se je odbila v mrežo. Samir Handanović je sedel na klopi.

Udinese slovenskih reprezentantov Jake Bijola in Sandija Lovrića je v zgodnjem nedeljskem popoldnevu doma izgubil proti Torinu z 1:2 in po porazu v 1. krogu proti Milanu doživel šele drugi ligaški neuspeh v sezoni, prvega v Vidmu. V sredo je sicer na Dacia Areni izgubil tudi v italijanskem pokalu, s kombinirano postavo je z 2:3 klonil pred Monzo.

Juventus je že v petek s 4:0 odpravil Empoli Petra Stojanovića in po slavju na mestnem derbiju proti Torinu (0:1) prvič povezal dve zmagi zapored. Prvič po decembru 2020, ko je z 0:4 premagal Parmo, je dobil tekmo v Serie A s štirimi goli razlike.