Partizan po preobratu ugnal Crveno zvezdo, v španskem derbiju zmaga Reala

Beograd, 26. 10. 2023 22.54 |

STA, M.J.
0

Košarkarji Partizana so v 5. krogu košarkarske evrolige premagali beograjsko Crveno zvezdo z 88:86. Slovenski reprezentant Mike Tobey je za poražence dosegel sedem točk, tri skoke in podajo. Po porazu je Crvena zvezda na razpredelnici zdrsnila na 16. mesto, Partizan je 12.

Željko Obradović FOTO: Damjan Žibert

Partizan je do zmage prišel po preobratu v zadnjem delu. Vse do štiri minute in pol pred koncem je Crvena zvezda vodila s 75:64, nato pa sta se razigrala Aleksa Avramović in Perry Dozier Jr. ter zrežirala preobrat. Avramović je bil s 14 točkami tudi najbolj učinkovit pri zmagovalcih, a je 12 točk dosegel v končnici. Pri Crveni zvezdi je 16 točk dosegel Joel Bolomboy. Crvena zvezda bo drugo zmago v Evropi prihodnji teden iskala v dvoboju z Bayernom, Partizan pa bo gostoval pri Baskonii. Na igrišču pa bo med beograjskima kluba spet vroče prihodnji ponedeljek, ko se bosta ekipi pomerili v ligi Aba.

Prve zmage se je veselil tudi Žiga Samar z berlinsko Albo. Nemci so v prestolnici premagali italijanske prvake Armani Milano s 85:82. Samar se sicer ni naigral, saj v treh minutah in pol na parketu ni dosegel koša, zato pa sta pred več kot 9000 gledalci izstopala Johannes Thiemann z 22 in Sterling Brown z 18 koši. Kar 30 točk je pri poražencih dosegel Nikola Mirotić.

Tudi ta tekma je doživela preobrat. Gostje so v drugem delu povedli z 52:40, gostitelji pa so se počasi približevali in v končnici dosegli tesno zmago. Pri tem so imeli tudi obilo sreče, saj je Thiemann šele minuto in šest sekund pred koncem poravnal na 82. točki.

Zvečer pa je Real Madrid v derbiju vodilnih ekip v večnem španskem derbiju doma ugnal Barcelono s 64:64. Blizu preobratu so bili tudi Katalonci, ki so v zadnjem delu zaostajali že s 55:41, v zadnji minuti pa izenačili na 59:59. V končnici se je Fortuna vendarle nasmehnila ekipi iz prestolnice, ki je zdaj sama na vrhu prvenstvene razpredelnice. Pri Realu je 20 točk in sedem skokov dosegel Gabriel Deck, pri Barceloni je Will Hernangomez dosegel 13 točk, Jan Vesely je 12 točkam dodal 10 skokov.