Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

nu
0 13.03.2022 07:25:25

MAESTRO! Ronaldo je postal NOVI KRALJ, proti Tottenhamu spisal ZGODOVINO! (video)

Reuters
Na derbiju 29. kroga angleške nogometne lige med Manchester Unitedom in Tottenhamom je zablestel domači napadalec, portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo. Zabil je tri gole in izdatno pomagal svoji ekipi pri zmagi s 3:2. Rdeči vragi so se s tremi točkami prebili na želeno četrto mesto, od Arsenala imajo dve točki več, a tudi kar štiri tekme več.

Ronaldo je domače v vodstvo popeljal v 12. minuti s strelom z razdalje, gosti so izenačili z bele točke, potem ko je Alexa Tellesa po predložku Dejana Kuluševskega žoga zadela v roko, enajstmetrovko pa je v 35. minuti uspešno izvedel Harry Kane. Toda Portugalec je hitro odgovoril, tri minute pozneje je izkoristil natančno podajo Jadona Sancha z leve strani in iz neposredne bližine premagal Huga Llorisa.

Tottenham je imel v prvem polčasu več od igre, tudi več strelov, podobno je bilo v drugem, z nevarnejšimi akcijami manj intenzivnem drugem polčasu. V 72. minuti so Londončani še enkrat izenačili, za to je poskrbel avtogol Harryja Maguireja. A Ronaldo je do konca udaril še enkrat in svoji ekipi zagotovil zmago. Tretji gol je po kotu dosegel z glavo, kar je bil za United šele drugi gol v sezoni po podaji iz kota.

Sedemintridesetletni Ronaldo je že 49. v karieri na klubskem nivoju dosegel hattrick, z 807 doseženimi goli pa je prav tako rekorder Fifa. S tem je presegel dosežek avstrijsko-češkega nogometaša Josefa Bicana, ki je med leti 1931 in 1955 dosegel 805 zadetkov.

Še pred derbijem so do 20. zmage v prvenstvu prišli nogometaši Liverpoola. Z njo so le nadaljevali zmagoviti niz, samo v ligi so zmagali osmič zapovrstjo. Na gostovanju so Brighton premagali z 2:0, strelca golov sta bila Luis Diaz v 19. in Mohamed Salah z bele točke v 61. minuti.

Egipčan je tako še četrtič dosegel mejo 20 golov v sezoni, kar mu daje plus v pogajanjih o novi pogodbi, ki potekajo prav v teh dneh. Salah je po golu tudi zapustil igrišče, njegov trener Jürgen Klopp je po tekmi dejal, da se je poškodoval, o resnosti poškodbe pa ni vedel več.

Liverpool je povedel v 19. minuti, ko je Diaz po podaji Joela Matipa višji tudi od španskega vratarja Roberta Sancheza, ki ga je sicer udaril v prsni koš, tako da se Kolumbijec ni mogel veseliti gola, saj je obležal v bolečinah.

Na obeh straneh je bilo nato nekaj priložnosti, Liverpoolčani so prek Salaha zadeli okvir vrat, vodstvo pa povišali, potem ko je strel Nabyja Keite z roko blokiral Yvesa Bissoume, sodnik pa je dosodil najstrožjo kazen.

V boju za obstanek je Brentford z 2:0 ugnal Burnley, do 86. minute je bil izid 0:0, nato pa je dva gola, enega iz najstrožje kazni, dosegel Ivan Toney.

Značke: nogomet, anglija