301 ogledov

V New Yorku znan prvi finalist

Danil Medvedjev Epa
Prvi polfinalni dvoboj je bil končan po treh nizih.

Rus Danil Medvedjev je prvi finalist odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku. Drugi nosilec je v polfinalu v treh nizih, s 6:4, 7:5 in 6:2, premagal 12. nosilca Kanadčana Felixa Auger-Aliassimeja.

Enaindvajsetletni Kanadčan je svojo priložnost zapravil v drugem nizu. Vodil je s 5:3 in serviral za izenačenje na 1:1, a nato pokazal znake nervoze, kar je odlični Rus znal izkoristiti in dobiti štiri igre zapovrstjo.

Medvedjev je nato že v tretji igri tretjega niza tekmecu spet vzel servis, Kanadčan je imel v naslednji igri priložnost, da mu vrne, a po izidu 30:40 se je Rus rešil z asom in še dvema odličnima servisoma. Ko je Medvedjev v peti igri prišel do novega "breaka", je bilo bolj ali manj jasno, da Auger-Aliassime nima več možnosti zapreobrat.

Medvedjev v svojem drugem finalu, pred dvema letoma je v petih nizih izgubil proti Rafaelu Nadalu, čaka zmagovalca dvoboja med Novakom Đokovićem in Alexandrom Zverevom.