Atletico Madrid po zaslugi napake Moline klonil proti Villarrealu

Madrid, 21. 08. 2022 21.32 |

Atletico Madrid, za katerega igra slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, je že v drugem krogu nove sezone španske La Lige doživel poraz. Sploh prvič jih je na domači Wandi Metropolitano ugnal Villarreal, ki je slavil predvsem po zaslugi velike napake Atleticovega Nahuela Moline. Oblak je sicer moral po žogo v mrežo dvakrat, saj je v izdihljajih tekme protinapad uspešno zaključil Gerard Moreno.

Jan Oblak je prvič v letošnji sezoni La Lige klonil v 73. minuti srečanja, ko je po kotu in sprva dobremu izbijanju eden izmed Villarrealovih branilcev žogo na pamet poslal globoko na Atleticovo polovico, kjer pa jo je nato neposrečeno izbijal Nahuel Molina. Argentinec je podal naravnost na nogo Yeremyja Pina, ki je prišel do neoviranega strela z desnico in darilo tudi izkoristil. Jan Oblak je moral tako prvič v novi ligaški sezoni po žogo v svojo mrežo. Molina z neumnostmi na tekmi ni zaključil, saj mu je globoko v sodnikovem podaljšku zavrela kri in je zaradi odrivanja tekmeca prejel rdeč karton. V 97. minuti so se štirje Villarrealovi nogometaši podali v protinapad in šolsko izigrali dva Atleticova branilca, ki sta se pravočasno vrnila na svojo polovico. Akcijo je zaključil Gerard Moreno, ki je le potrdil zmago gostov, ki so si tako priigrali lepo popotnico pred povratno tekmo play-off Konferenčne lige. Odigrali jo bodo v četrtek v Splitu, kjer bodo proti tamkajšnjemu Hajduku branili prednost dveh zadetkov s prve tekme (4:2).

Statistika tekme Atletico Madrid – Villarreal

Na popoldanski tekmi je Athletic Bilbao z 1:0 na domačem San Mamesu premagal Valencio. Edini zadetek na tekmi je v 42. minuti dosegel Alex Berenguer.

V večernem terminu pa je na sporedu še tekma Real – Barcelona.