6. 5. 2022,
20.16

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,03

kk Rogaška Helios Suns KK Podčetrtek KK Ilirija Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur četrtfinale Liga Nova KBM KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Petek, 6. 5. 2022, 20.16

LIGA NOVA KBM, ČETRTFINALE, PRVE TEKME

Začel se je boj za polfinale, Cedevita Olimpija gladko preko Krke

Helios Suns : Cedevita Olimpija, pokal Spar | Helios, ki je v ligi za prvaka osvojil prvo mesto, je moral priznati premoč Šentjurju.. | Foto Grega Valančič/Sportida

Helios, ki je v ligi za prvaka osvojil prvo mesto, je moral priznati premoč Šentjurju..

Na sporedu je bila prva tekma derbija četrtfinala košarkarske lige Nova KBM med Krko in Cedevito Olimpijo. Gladke zmage z 82:63 so se pričakovano veselili košarkarji ljubljanske ekipe. V sredo je Šentjur na prvi tekmi v Domžalah presenetil in ugnal Helios, ki se je sicer v četrtfinale uvrstil kot najboljša ekipa lige za prvaka. Rogaška je slavila na gostovanju pri Šenčurju (96:92), Ilirija je z 91:87 ugnala Podčetrtek.

Eurocup Cedevita Olimpija Cluj Jurica Golemac
Sportal Cedevita Olimpija po težki zmagi v polfinale, kjer jo čaka Crvena zvezda

Ljubljanska ekipa je v dolenjski prestolnici ukanila Krko in naredila odločen korak proti polfinalni seriji. Druga četrtfinalna tekma bo na sporedu 9. maja v Ljubljani, morebitna tretja pa 14. maja v Novem mestu.

Izbranci gostujočega trenerja Jurice Golemca so postopoma lomili odpor domačih košarkarjev. Prva četrtina je bila bolj ali manj izenačena, v končnici pa so Ljubljančani povedli s 25:18.

V 13. minuti so povišali na 34:21, v nadaljevanju pa po zaslugi razpoloženega Zorana Dragića, ki je v prvem polčasu dosegel 16 točk, imeli pod nadzorom Novomeščane, tako da so se na veliki odmor podali s prednostjo desetih točk (45:35).

Ljubljanski prvokategorniki v drugi polovici niso blesteli, a so bili v prelomnih trenutkih dvoboja vselej korak pred gostitelji, na koncu so tudi rutinirano opravili svojo nalogo v Novem mestu.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Dragić z 21 točkami in osmimi skoki ter Kevin Ferrell s 16 točkami in sedmimi podajami, v novomeški pa sta Leon Stergar in Rok Stipčević dosegla po 14 točk.