Brez zmagovalca na poslastici med Liverpoolom in Arsenalom

London, 23. 12. 2023 15.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

V derbiju 18. kroga angleške Premier League sta Liverpool in Arsenal remizirala na Anfieldu (1:1), kar pomeni, da bodo topničarji božični večer dočakali kot vodilno moštvo. Pred tem je Manchester United doživel nov debakel, na gostovanju pri West Hamu je izgubil z 0:2

Arsenal - Liverpool
Arsenal - Liverpool FOTO: Sofascore.com

Derbi vodilnih ekip prvenstva na Anfieldu je upravičil pričakovanja in jih morda celo presegel, saj sta obe ekipi do zadnje minute odkrito lovili vse tri točke. Začetek je bil sicer povsem v znamenju gostov, ki so že v prvih petih minutah kar štirikrat zapretili, za kar so bili nagrajeni, ko je Gabriel z glavo premagal rojaka Alissona po podaji s prostega strela.

Varovanci Jürgena Kloppa so ekspresno odgovorili, saj so takoj prevzeli vajeti igre, imeli več posesti in izenačili že iz prve prave priložnosti. Na desni strani napada je Mohamed Salah preigral Oleksandra Zinčenka, ki je imel z Egipčanom pričakovano ogromno težav, in nato rutinirano zaključil za 1:1.

Pri tem izidu je ostalo do konca prvega polčasa, v katerem so imeli več priložnosti nogometaši Arsenala, Liverpoolčani pa so bili tisti, ki so imeli več žoge v svoji posesti.

V drugem polčasu so bili Redsi bolj nevarni. Nekajkrat se je izkazal David Raya, najlepšo priložnost pa je po protinapadu zapravil Trent Alexander-Arnold, ki je iz izjemno ugodnega položaja meril v prečko.

Trent Alexander-Arnold je v drugem polčasu zapravil najlepšo priložnost, da bi Liverpool povedel. FOTO: AP

Arteta: Morda najbolj intenzivna tekma v zadnjih 20 letih

Klopp je po tekmi obžaloval, da njegovi varovanci niso izkoristili obdobja na začetku drugega polčasa, ko so bili – vsaj po njegovem mnenju – občutno boljši: "Takrat bi morali zadeti. Če bi potem tudi slavili? Ne vem, a vem, da bi morali doseči gol, ko smo bili boljši. Imeli smo svoje trenutke, v visokem pressingu smo bili odlični. Arsenal je izvrstna ekipa, a tistih 20 minut je bilo naših. Čutil sem, da bi jih lahko premagali."

Na drugi strani je Mikel Arteta tekmo označil za eno najboljših v svoji karieri: "Neverjetna predstava obeh ekip. Morda najbolj intenzivna tekma v zadnjih 20 letih v tem prvenstvu. Veliko je bilo trenutkov, ko smo bili boljši. Sploh v zadnjih 20 minutah, a mislim, da je remi pravičen rezultat."

West Ham United - Manchester United
West Ham United - Manchester United FOTO: Sofascore.com

V prvem polčasu je bilo pravih priložnosti malo. Najlepšo je po napaki domače obrambe zapravil Alejandro Garnacho, ki je po lepi asistenci Anthonyja povsem neposrečeno zaključil v situaciji "ena na ena".

Hitro po začetku nadaljevanja je Erik ten Hag v igro poslal Marcusa Rashdorda, na klop pa potegnil Rasmusa Hojlunda, ki tudi na 14. tekmi v Premier League ni dosegel zadetka.

Jarrod Bowen je po fanastični podaji Lucasa Paquetaja poskrbel za 1:0.
Jarrod Bowen je po fanastični podaji Lucasa Paquetaja poskrbel za 1:0. FOTO: AP

Varovanci Davida Moyesa so bili v drugem delu boljši tekmec, za kar so bili prvič nagrajeni v 72. minuti. Lucas Paqueta je s sijajno podajo našel Jarroda Bowena, ta pa je z veliko mero sreče premagal Andrea Onano. Za angleškega napadalca je bil to že enajsti gol sezone, kar je največ za nogometaša West Hama pred božičem. Enako število jih je v sezoni 1997/1998 dosegel John Hartson

Kamerunski vratar je bil drugič nemočen šest minut pozneje. Vragi so prepoceni zapravili žogo na svoji polovici, Paqueta je lepo našel Mohammeda Kudusa, ki je bil dovolj natančen z nizkim strelom na daljšo vratnico.

V zaključku si rdeči vragi niso priigrali niti ene prave priložnosti in še četrtič zapored ostali brez doseženega gola. To se je Manchester Unitedu pripetilo prvič po davni sezoni 1992/1993.

Tottenham - Everton
Tottenham - Everton FOTO: Sofascore.com

Kasneje je Tottenham z 2:1 doma premagal Evrton, ki je bil po odvzemu desetih točk zaradi neupoštevanja finančnega fair-playja v izjemni formi. Za Spurse sta že v prvih 20 minutah zadela Richarlison in Heng-min Son

Luton je z golom Androsa Townsenda presenetil Newcastle United, Burnley je bil na gostovanju boljši od Fulhama (0:2), Bournemouth pa od Nottingham Foresta (2:3).