Akcija dneva brez smrtnih žrtev na slovenskih cestah uspela

Minuli teden so se policisti s številnimi poostrenimi nadzori na cestah pridružili akciji evropskih kolegov s ciljem dneva brez smrtnih žrtev na slovenskih cestah. Sporočajo, da so cilj izpolnili, ob tem na slovenskih cestah ni bilo niti ene prometne nesreče s hudimi telesnimi poškodbami.

Po trenutnih podatkih so v tednu od 16. do 22. septembra 
obravnavali 225 prometnih nesreč, v katerih sta se dva udeleženca 
huje poškodovala, 54 pa se jih je lažje poškodovalo. Foto: Policija
Po trenutnih podatkih so v tednu od 16. do 22. septembra obravnavali 225 prometnih nesreč, v katerih sta se dva udeleženca huje poškodovala, 54 pa se jih je lažje poškodovalo. Foto: Policija

SLOVENIJA > Slovenija je tako ena med dvanajst evropskimi državami, ki 21. septembra niso beležile nobene smrtne žrtve.

Po mnenju policije to ni le zasluga poostrenega nadzora, ampak predvsem vseh voznikov, ki so na ta dan zavestno vozili še odgovorneje kot ponavadi in tako prispevali k boljši varnosti, so zapisali na spletnih straneh policije.

Po podatkih evropske zveze prometnih policij Roadpol je v mednarodnih aktivnostih prejšnji teden sodelovalo 23 držav. V ta namen so bili organizirani številni dogodki, namenjeni ozaveščanju o prometni varnosti in varni mobilnosti, in samo po elektronski poti je bilo podpisanih skoraj 2400 zapriseg za odgovornejšo vožnjo. Akcija je sovpadala z evropskim tednom mobilnosti.

Dvanajst državam je akcija uspela v celoti, v ostalih pa se je število nesreč vsaj dodatno znižalo. To je dokaz, da tovrstna prizadevanja in akcije dajejo otipljive rezultate in jih je zato vredno nadaljevati, so sporočili s policije. 21. septembra je tako na evropskih cestah umrlo 41 oseb, kar je precej pod povprečjem 62 umrlih dnevno.

So pa bili policisti v okviru kampanje Osredotoči se na cesto zlasti pozorni na moteno pozornost voznikov med vožnjo. Med drugim predvsem na nepravilno uporabo mobilnih telefonov.

Po trenutnih podatkih so v tednu od 16. do 22. septembra obravnavali 225 prometnih nesreč, v katerih sta se dva udeleženca huje poškodovala, 54 pa se jih je lažje poškodovalo. V tem obdobju so odkrili 5410 kršitev cestnoprometnih predpisov, največkrat v povezavi s prekoračitvijo hitrosti, uporabo varnostnega pasu in uporabo mobitela. V 1458 primerih so kršiteljem izrekli opozorilo, so še zapisali na Generalni policijski upravi.


Najbolj brano