Đokovič slavil pravi čas pred OP Francije, v Rimu je bil najboljši še šestič

16.05.2022
RIM, ITALIJA - Prvi teniški igralec sveta je osvojil prvo lovoriko v letošnji sezoni.

Srbski teniški velemojster Novak Đokovič, igralec, ki je najdlje časa na 1. mestu ATP lestvice, je prvič v letošnji sezoni dobil turnir serije ATP. Zmagal je na mastersu v Rimu in potrdil odlično formo ravno pravi čas - pred Roland Garrosom.

V velikem finalu ATP 1000 turnirja v večnem mestu se je Đokovič pomeril z Grkom Stefanosom Cicipasom, dominiral v prvem nizu, v drugem pa po izenačanem boju in zaostanku 1-4 uspel streti tekmeca s končnim rezultatom 6-0, 7-6(5). To je 38. masters naslov za Beograjčana, ki je po koncu obračuna dobil eno izjemno lepo vest, njegov sin Stefan je prvič dobil turnir. Malček namreč prav tako vihti lopar. Gre bolj za otroški 'živ-žav', a novica je vsekakor prijatna za starša.

''Prijetno sem presenečen. Imel sem seveda svoj plan, a prvi niz sem odigral perfektno. V drugem sem bil nekoliko 'trd', pa je Cciiaps izkoristil priložnost. Vsaka točka na tem nivoju je lahko usodna. Brez dvoma bi dvoboj lahko šel v 3. niz, na srečo sem uspel najti prave udarce in sem se vrnil v igro'', je pokomentiral finale Nole, ki seveda cilja na lovoriko na OP Francije, kjer bo branil naslov. Ob pravem času je našel formo in čaka nas izjemno tekmnovanje na svetem rdečem pesku.

Đokovič je najstarejši zmagovalec mastersa v Rimu, v nedeljo bo praznoval 35. let. V karieri je osvojil 87. turnirjev, v polfinalu pa je zabeležil tudi jubilejno 1000. zmago na ATP turneji in se priključil ostalim legendam belega športa.