Karim Benzema je dosegel hat-trick. Real je zaradi prenove stadiona od marca 2020 domače tekme igral na stadionu Alfredo Di Stefano v središču za treninge. Foto: Reuters

Gostje so pred 25.000 gledalci dvakrat vodili, potem ko sta bila uspešna Santi Mina v 4. in Franco Cervi v 31. minuti. Prvič je šlo za napako v obrambi, drugič za protinapad. Za Real je v prvem polčasu zadel Karim Benzema v 24. minuti po podaji Federica Valverdeja, nato pa je vratarja gostov premagal še dvakrat - v 47. minuti z glavo in v 87. minuti z 11-metrovke.

Med strelce sta se vpisala še Vinicius Junior v 54. in ob debiju novinec Eduardo Camavinga v 72. minuti. 18-letni francoski vezist, ki je mrežo zatresel iz bližine, je prišel iz Rennesa. Igral je od 66. minute, ko je zamenjal Edena Hazarda.

Atletico je v gosteh premagal povratnika v Primero division Espanyol z 2:1. Jana Oblaka je v 40. minuti po strelu iz kota z glavo premagal Raul de Tomas, kar je bil sploh prvi zadetek Espanyola v tej sezoni. V 79. minuti je iz težkega položaja z levico izenačil Yannick Carrasco, zmagoviti gol za branilce naslova pa je po Belgijčevi podaji z leve strani dosegel Thomas Lemar v 99. minuti. Francoz je v igro prišel na začetku drugega polčasa. Sodnik je tekmo podaljšal za 10 minut.