Ljubljanska zasedba je četrta na lestvici, kjer ima 33 točk oziroma eno manj od Budućnosti, a še tekmo v dobrem. Vodi Partizan z 38 točkami pred Crveno zvezdo (36), ki je nepričakovano izgubila v Zagrebu proti Ciboni.

Cedevita Olimpija je z dobro serijo povedla za šest točk (15:9). Prednost je povišala na +10 (21:11), z dvomestno prednostjo je vodila tudi po koncu prve četrtine (25:15).

Druga četrtina je zmajem, ki so bili še naprej strelsko razpoloženi, prinesla povišanje vodstva na +14 (31:17).

Olimpija je vodila za 16 točk že (37:21), toda gostje so z delnim izidom 0:7 znižali zaostanek na 9 (37:28). Varovanci Jurice Golemca so spet zbežali na dvomestno prednost (43:30). Ob polčasu so Ljubljančani vodili za 12 (49:37).

Zmaji so dober niz nadaljevali tudi v tretji četrtini, vodili so že za 18 točk (57:39). Prednost so ohranjali brez težav, z odličnim zaključkom tega dela igre pa so povedli za 20 točk (71:51).

Gostje so s serijo 0:7 nekoliko znižali zaostanek na uvodu zadnje četrtine (71:58). Gostje so znova zapretili, tri minute in pol pred koncem so vodili samo še za osem točk (76:68). Po tem je Yogi Ferrell s podajo lepo zaposlil Alena Omića, ki je v enem napadu iztržil tri točke (79:68). Ferrell je dobro minuto pred koncem zadel za dve točki za +10 (81:71) in zmaji so lažje dihali.