Gre za preplet del avtorjev, ki v različnih likovnih tehnikah razmišljata o minljivosti in ujetih trenutkih življenja. Stična točka omenjenih likovnikov je doživljanje prostora in časa iz gledišča in občutja posameznika. Ker oba delujeta kot poklicna restavratorja, pa ju povezuje tudi nagnjenje do srednjeveške arhitekture in kiparstva, je zapisala kustosinja kostanjeviške galerije Kristina T. Simončič.

Razstavo odpira delo Paole Korošec Ugriz, ki obiskovalca metaforično prestavi v rajski vrt s prepovedanimi sadeži drevesa spoznanja. Sledijo njene druge instalacije, Nišavićeva slikarska dela pa so nastala na odsluženih grafičnih sitih, ki jim je umetnik s svojimi potezami vdihnil novo življenje, je dodala kustosinja.

Paola Korošec se je leta 1969 rodila v Ljubljani. Iz kiparstva je leta 1993 diplomirala na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani in se nato vpisala na podiplomski študij kiparstva in restavratorstva. Za svoje dosežke v kiparstvu je prejela študentsko Prešernovo nagrado in leta 2021 Jakopičevo priznanje. Sodeluje z različnimi muzeji in drugimi ustanovami na področju arheoloških izkopavanj in raziskav ter računalniške tridimenzionalne modelacije. Živi in ustvarja v Ljubljani.

Aleksander Nišavić - Aco se je leta 1965 rodil v Novem mestu. Kot slikar je diplomiral na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. V grafiki se je izpopolnjeval v Parizu. Ukvarja se s slikarstvom, z grafiko, ilustriranjem in restavratorstvom. Z donacijami umetniških del sodeluje pri humanitarnih projektih. Živi in ustvarja v Ljubljani.