Prva zmaga deklet Gen-I Volleyja

Sobotno prvoligaško dogajanje je bilo nekoliko okrnjeno, pa tudi ženski derbi vrha med Mariborčankami in Kamničankami je bil šele sinoči. Luka Koper in Grosuplje sta se dogovorila za preložitev tekme. Med primorskimi ekipami so se zmage veselili fantje Salonita in dekleta Gen-I Volleyja.

Za prvo novogoriško zmago je največ točk prispevala Selena
Leban (v  napadu). Foto: Igor Mušič
Za prvo novogoriško zmago je največ točk prispevala Selena Leban (v napadu). Foto: Igor Mušič

V ospredju pozornosti je bil tokrat moški derbi med vodilnim ljubljanskim ACH Volleyjem in pokalnim zmagovalcem, kamniškim Calcitom. Ljubljančani so tudi z dobro obrambno predstavo Kanalca Janija Kovačiča povsem nadigrali Kamničane in precej omejili napadalski učinek njihovega izolskega kapetana Mitje Gasparinija. Fantje Salonita Anhovo iz Kanala so v Črnučah vknjižili pričakovane točke in so četrti. V ženski prvi ligi ankaranskega presenečenja z morebitnim prebojem med prvo trojico ni bilo. SIP je z zmago nad istrsko ekipo začasno celo prevzel vodstvo na lestvici. Novogoriški Gen-I Volley se je z zmago pri Krimu odlepil z dna.

Prva DOL moški

Črnuče : Salonit Anhovo 1:3

Dvorana OŠ M. Pečarja, gledalcev 80 sodnika Pevc in Hodžić; po nizih: -26, 21, -27, -16.

Salonit Anhovo: Boharev 15, Šarić (libero, 2 napaki), Jereb, Karnel 5, Jeklin 1, Lazar 5, Kavčič, Maretič, Radosavljević 7, Okroglič, Vrtovec 13, Ristić 17. Trener: Rade Dačović.

Črnuče Kanalci so v predmestju Ljubljane upravičili status favorita, tekmec, ki predstavlja za mlade upe preddverje na (morebitni) poti v ACH Volley, pa je potrdil, da mu ob dobrem vodenju potenciala ne manjka. Že v prvem nizu so domačini Primorcem zagrozili s presenečenjem, saj so imeli kar pet zaključnih žog. Kanalska obramba je bila nato zbrana, Matic Vrtovec in Srečko Ristić pa sta poskrbela za priključek. Na koncu so se domačini z napakami premagali kar sami. Slabosti pa niso ponovili v drugem nizu, v katerem so bili natančnejši od začetka do konca. Salonit, ki je zapravil devet žog, je bil povsem razglašen.

Tretji niz je spet postregel z obojestransko kakovostno igro in napeto končnico, v kateri so imele Črnuče že zaključno žogo, a je odločilno točko z blokom preprečil Luka Lazar. Gostitelji so ubranili še dve zaključni žogi, na koncu pa je Irenej Karnel z asom le poskrbel za vodstvo cementarjev v nizih.

V četrtem nizu je Salonit strl odpor tekmeca. Karnel in Marko Radosavljević sta odlično servirala, Veljko Boharev je kraljeval pri mreži, v napadu s kril je bil natančen Srečko Ristić, tekmo pa je z uspešno akcijo zaključil mladi Primož Jeklin. STA, IM

Prva DOL ženske

Krim : Gen-I Volley 0:3

Dvorana Vižmarje Brod, gledalcev 50 sodnika Tomec in Kodelič; po nizih: -23, -23, -21.

Gen-I Volley: Sanja Damjanović 6, Leban 16, Goršek 15, Saša Damjanović 5, Rituper 10, Banko (libero, 1 napaka), Š. Marušič 3, Žigon. Trenerka: Majda Čičić.

Ljubljana Novogoriške odbojkarice so prebrodile dolgo zdravstveno in psihološko krizo. Na težkem gostovanju pri peti ekipi prvenstva so dosegle prvo zmago v sezoni in se dvignile iz začaranega kroga zapravljenih vodstev po tesnih končnicah nizov. Že običajnemu udarnemu primorskemu dvojcu Selena Leban-Neli Goršek je tokrat v napadu izdatno pomagala Lara Rituper, pri organizaciji igre in v bloku pa sta se izkazali še mladi Saša in Sanja Damjanović.

Gorškova je realizirala odločilne žoge za zmago v prem nizu. V drugem je po izenačenju na 23. točki odgovornost uspešno prevzela Rituperjeva, v tretjem pa sta za miren zaključek poskrbeli Selena Leban v napadu in Špela Marušič z odličnim servisom. Za Krim sta zaigrali obe Novogoričanki. Nika Bavdaž je dosegla tri točke, libero Teja Blažič pa je na sprejemu naredila eno napako.

Ankaran : SIP 0:3

Dvorana OŠ A. Ukmar, gledalcev 40 sodnika Kramar in Adrović; po nizih: -23, -23, -19.

Ankaran: Kolbl (libero, 4 napake), Kolenc 1, Skuk, Pangerc 1, Smolnik 7, Forštnarič 4, Žnidar 4, Valenčič 11, Cerovac, Petranović 2, Lovšin 10, Kaker 8. Trener: Sebastjan Mikša.

Koper Odbojkarice iz štajerskega Šempetra so dokazale, da so za zdaj še boljše od letos zelo okrepljenih Ankarančank, katerih realnost je, kot kaže, četrto mesto na lestvici. Istranke so večji del tekme dobro igrale, a so v vseh končnicah nizov klonile pod pritiskom tekmic.

V prvem nizu je domačinke v igri držala Tajda Lovšin, ki je realizirala tudi napad za izid 23:24, po katerem pa Primorke svojega servisa niso izkoristile. SIP je bil v napadu uspešen in je povedel v nizih. Lovšinova in Maja Forštnarič sta Ankarančanke v drugem nizu pripeljale do dobrega izhodišča za preobrat - do izenačenja na 23. točki. Dajana Smolnik bi lahko v naslednjem napadu priborila zaključno žogo, a ni bila natančna, SIP pa je nato svoj servis izkoristil. V tretjem nizu so domačinke že zgodaj popustile in tekme je bilo hitro konec. STA, IM