147636

Kopitar podajal, kralji zmagali

Avtor: Marko Premrl
16. 1. 2022, 09.35

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL vpisali četrto zmago zapovrstjo. Kralji so v gosteh premagali najslabšo ekipo pacifiške skupine Seattle Kraken z izidom 3:1. Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku v peti minuti, pod gol se je podpisal Andrian Kempe.

Šved je v začetku prve tretjine dosegel svoj 17. gol v sezoni, Phillip Danault pa je bil odličen v nadaljevanju ter poskrbel za naslednja dva gola, v peti minuti druge tretjine in 45 sekund pred koncem tekme v Seattlu v nebranjeno mrežo.

Marcus Johansson je dosegel edini gol za domačo zasedbo, v drugi tretjini za 1:2, ob moštveni premoči Seattla na ledu. Seattle je sicer vpisal deveti poraz po vrsti.

Los Angeles je zmagal šestič v zadnjih sedmih tekmah. V razvrstitvi pacifiške skupine je na drugem mestu, 45 točk si deli z mestnimi tekmeci Anaheim Ducks, tri točke več ima na vrhu divizije Vegas Golden Knights.

Los Angeles bo tudi naslednjo tekmo odigral v gosteh, in sicer proti morskim psom iz San Joseja v ponedeljek z začetkom ob 22. uri po srednjeevropskem času.

V ligi bi iz sobote na nedeljo morale biti na delu vse ekipe, a jih je šest dobilo prisilen odmor zaradi protokolov proti covidu-19. Na sporedu je bilo tako 13 tekem, dve sta se rešili v podaljšku.

Dodatne minute so bile potrebne v Bostonu, kjer je peto zaporedno zmago kosmatincem, s 4:3 so bili boljši od Nashvilla, v drugi minuti podaljška zagotovil Taylor Hall, in v San Joseju, kjer so se zmage z 2:1 veselili pingvini iz Pittsburgha. Tekmo je po 37 sekundah podaljška odločil Jake Guentzel, gostujoči vratar Louis Domingue pa se je izkazal s 40 obrambami.

Najbolj prepričljiva je bila Florida, vodilna ekipa lige, ki je kar z 9:2 ugnala Columbus in dokazala odlično strelsko formo. Na zadnjih dveh tekmah je dosegla 16 golov, v petek je Dallas ugnala s 7:1. Panterji so sicer zmagali četrtič zapovrstjo, za to imajo največ zaslug Anton Lundell in Carter Verhaeghe, ki sta dosegla dva gola, ter McKenzie Weegar, ki je doseženemu golu dodal tri podaje.

Enajst golov je padlo tudi v St. Louisu, kjer so morali domači s 5:6 priznati premoč Torontu. Že na deseti zaporedni gostujoči tekmi se je med strelce vpisal Auston Matthews, nihče pa ni dosegel več kot enega zadetka.

Ottawa je s 6:4 premagala Edmonton in mu prizadejala šesti zaporedni poraz. Dva gola je k zmagi prispeval Josh Norris, obakrat je bil uspešen z igralcem več. Drugič dobre tri minute pred koncem, ko je bil rezultat 4:4.

Prepričljivo zmago je zabeležil Colorado, ki je bil na gostovanju v Glendalu s 5:0 boljši od Arizone, z novimi točkami pa je tudi na prvem mestu zahodne konference prehitel Nashville. Za gostujočega vratarja Darcyja Kuemperja je bila to 21. tekma brez prejetega zadetka v ligi.

Še trem vratarjem tokrat ni bilo potrebno po plošček v mrežo, Detroit je premagal Buffalo s 4:0, Chicago Anaheim s 3:0, Washington pa New York Islanders z 2:0, enega izmed dveh golov je dosegel ruski zvezdnik Aleks Ovečkin.

Philadelphia je na gostovanju pri rendžerjih iz New Yorka doživela sedmi zaporedni poraz, Dallas pa je bil sedmič v nizu neuspešen na gostovanju, premoč je moral priznati aktualnim prvakom, igralcem Tampe (1:3).

Carolina je s 4:1 ugnala Vancouver.

VIR: STA

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več