15. 1. 2023,
22.45

1 leto, 3 mesece

Thermometer Blue 0,07

Marseille Miha Blažič Angers Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi PSG francosko prvenstvo Ligue 1

Nedelja, 15. 1. 2023, 22.45

Francosko prvenstvo, 19. krog

Druga zaušnica za PSG, prednost se topi, nov poraz Blažičevih

PSG : Rennes | PSG je bil poražen drugič v sezoni. | Foto Reuters

PSG je bil poražen drugič v sezoni.

V Franciji je bil ta konec tedna na sporedu 19. krog prve nogometne lige. Zadnjeuvrščeno moštvo francoskega nogometnega prvenstva Angers je v 18. krogu gostilo Clermont in izgubilo z 1:2. Miha Blažič je za poraženo ekipo odigral vso tekmo. Danes je bil na delu še vodilni PSG, ki je z 0:1 klonil na srečanju s petouvrščenim Rennesom in doživel drugi poraz v sezoni. Dvoboj je v 65. minuti odločil Hamari Traore. Prednost pariškega kluba se je zdaj zmanjšala na tri točke prednosti pred Lensom in pet pred tretjim Marseillom.

Lionel Messi, PSG
Sportal Messi se je vrnil v Pariz in zadel

Angers Mihe Blažiča je z zgolj osmimi točkami na zadnjem mestu v vse težjem položaju, tudi tokrat je Clermont z goloma Elbasana Rashanija in Neta Borgesa povedel z 2:0, gostiteljem pa je nato uspelo le zmanjšati zaostanek. V 80. minuti je zadel Sofiane Boufal.

Najbližja zasledovalca Parižanov uspešna

V soboto je Marseille s 3:1 ugnal Lorient in dosegel še šesto zaporedno zmago. Ob Marseillu še nogometaši Lensa, ki so z 1:0 premagali Auxerre, ostajajo najbližji zasledovalci vodilne ekipe francoskega prvenstva Paris Saint-Germaina. Oboji so v tem krogu tako zmanjšali zaostanek za vodilnim moštvom.

Edini zadetek za Lens je v 59. minuti z bele točke dosegel Przemyslaw Frankowski, Auxerru pa je lov na izenačenje otežil drugi rumeni in posledično rdeči karton Souleymana Toureja.

Marseille je v nizu šestih zaporednih zmag. | Foto: Reuters Marseille je v nizu šestih zaporednih zmag. Foto: Reuters

Lens ima na lestvici po 19 tekmah 44 točk oz. tri manj od PSG. Na tretjem mestu je Marseille z 42. Ta je proti šestouvrščenemu Lorientu lovil šesto zaporedno zmago v ligi in jo dosegel po preobratu. Teremas Moffi je namreč v 29. minuti zadel za Lorient, še pred polčasom pa je v 38. minuti izenačil Sead Kolašinac. V 54. je za vodstvo domačih zadel Alexis Sanchez, končni izid pa je v 59. postavil Jordan Veretout.