Košarka

Slovenski čudežni deček Real Madridu priigral naslov v mladinski Evroligi

Kaunas, 21. 05. 2023 15.13 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Selekcija U18 košarkarskega kluba Real Madrid je postala edina v zgodovini, ki je štirikrat osvojila naslov v mladinski Evroligi. Do tega jim je z novo odlično predstavo pomagal MVP zaključnega turnirja Jan Vide.

Slovenec je na finalni tekmi proti selekciji Next Generation (71:60), ki so jo sestavljali najboljši mladi košarkarji iz različnih klubov dosegel 19 točk, sedem skokov in šest podaj. Svoj drugi naslov v tem tekmovanju (2021) je tokrat proslavil tudi z nazivom najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja.

Njegovo ime se je seveda znašlo tudi v idealni peterki tekmovanja, kjer so se mu pridružili Mouhamed Faye (U18 Next Generation Select Team), Kasparas Jakucionis (U18 FC Barcelona), Bogoljub Marković (U18 Mega MIS Beograd) in Nikola Topić (U18 Crvena Zvezda).

Jan Vide je bil na turnirja Next Generation, ki poteka istočasno s članskim "final fourom" v Kaunasu, na treh od štirih tekem najboljši strelec Real Madrida. Barceloni je nasul 27 točk, Panathinaikosu 20, Crveni zvezdi 19, v finalu proti mešani ekipi Next Generation (71:60) pa prav tako 19.

Real Madrid je prva ekipa, ki je v dvajsetih sezonah osvojila štiri naslove. Najboljša do 18 let je bila tudi 2015, 2019 in 2021.