Neizmerno veselje ameriške četverice ob njihovem zgodovinskem uspehu. Foto: EPA

Sploh prvič v zgodovini svetovnega pokala ali kakšnih drugih večjih tekmovanj je štafetna tekma pripadla reprezentanci ZDA. Za ZDA so tekli Rosie Brennan, Zak Ketterson, Scott Patterson in Jessie Diggins.

Druga je bila prva finska ekipa s 3,8 sekunde zaostanka, tretja pa norveška prva reprezentanca, ki je zaostala 4,3 sekunde.

Anamarija Lampič je sezono v svetovnem pokalu sklenila kot druga najboljša sprinterka zime. Foto: EPA

Po 9. od 12 km Slovenija celo druga

Sezona svetovnega pokala v smučarskih tekih se je končala s finalom v mešanem ekipnem sprintu, kjer je nastopila tudi Slovenija s parom Anamarija Lampič-Vili Črv. Po 9. od 12 kilometrov je najboljša slovenska tekačica predala celo kot druga, a nato je bila Slovenija izločena ob naslednji predaji, saj se je ob vsaki predaji izločilo po dva mešana para.

Anamarija Lampič in Vili Črv sta na koncu osvojila 10. mesto. Prišla sta do osme od enajstih predaj med 17 ekipami, od katerih je sedmerica prišla do cilja.

Zmagala je prva švedska naveza Jonna Sundling-Calle Halfvarsson pred dvema paroma iz Norveške.