Trener Liverpoola se je razveselil zmage v 94. minuti. Po tekmi je bil jezen na sodnika Paula Tierneyja, s katerim imata že bogato zgodovino. Nemca je tokrat motilo, da je dosodil prosti strel za Tottenham, ki je nato izenačil na 3:3 v 93. minuti. Foto: Reuters

Navijači na razprodanem Anfieldu so videli sedem zadetkov in razburljivo končnico. Podobno kot proti Newcastlu prejšnji teden je Tottenham izredno slabo začel tekmo in po 15 minutah že zaostajal z 0:3.

Redsi udarno začeli
V 3. minuti je Trent Alexander-Arnold z desne strani podal v kazenski prostor. Curtis Jones je bil na daljši vratnici popolnoma osamljen in zlahka je poslal žogo v mrežo.

Gostje so stali preveč stran od igralcev Liverpoola. Mohamed Salah je v 6. minuti podal v prazen prostor, Cody Gakpo je žogo zadržal v polju in jo podal pred vrata, pritekel je Luis Diaz in jo z volejem zabil pod prečko za 2:0.

Po četrt ure igre je branilec Tottenhama Cristian Romero v kazenskem prostoru podrl Gakpoja. Sodnik Paul Tierney je takoj pokazal na belo točko. Salah je s strelom po sredini ukanil Fraserja Forsterja.

Richarlison se je z navijači veselil izenačenja na 3:3. Ko si je nazaj oblekel dres, pa je Tottenham že prejel četrti zadetek. Foto: EPA

Kane vlil upanje gostom še pred odmorom
Liverpool je nato precej znižal ritem. Tottenham je prevzel pobudo pred odmorom. V 38. minuti je Heung-Min Son že preigral vratarja Alissona Beckerja, a je nato Virgil van Dijk njegov strel odbil pred golovo črto. Minuto zatem je Ivan Perišić ušel po levi strani, podal je v kazenski prostor, kjer je Harry Kane znižal.

Son unovčil sijajno podjo Romera
Tottenham pa se je tako kot v prejšnjem krogu proti Manchester Unitedu tokrat v drugem polčasu vrnil v igro. in Son je ušel obrambi Liverpoola po izjemni podaji Romera in v 77. minuti je bilo le še 3:2.

Richarlison prehitro slavil z navijači
V 84. minuti je vstopil Ricahrlison. Brazilec je v 93. minuti izenačil z glavo po predložku Sona s prostega strela z leve strani. To je bil njegov prvi zadetek v Premier ligi, slekel je dres in se veselil z navijači, ki so v velikem številu obiskali kultni Anfield.

Diogo Jota je zadel le 99 sekund po izenačenju Richarlisona. Foto: Reuters

Jota kaznoval veliko napako Lucasa Moure
Toda drame v Liverpoolu še ni bilo konec, saj je le minuto zatem zmago domačinom zagotovil Diogo Jota. Vratar Alisson je poslal dolgo žogo na polovico Tottenhama, rezervist Lucas Moura pa jo je izbil naravnost na nogo Jote, ki je stekel v kazenski prostor in z leve strani ukanil Forsterja. Jürgen Klopp je skakal ob stranski črti, po sprintu ga je pošteno zapeklo v stegenski mišici in nato je odšepal na izjave po tekmi.

Liverpool je preskočil Tottenham in Aston Villo na petem mestu, od obeh ima dve točki več.

Haaland s. 34. zadetkom ujel Cola in Shearerja
Nogometaši Manchester Cityja so začasno skočili na vrh. Na kultnem Craven Cottageu se je Fulham dobro upiral varovancem Pepa Guardiole, a je na koncu ostal brez točk (1:2). Branilci naslova imajo s tekmo manj točko več od drugouvrščenega Arsenala. Topničarji bodo tekmo 34. kroga odigrali v torek proti Chelseaju.

Erling Haaland je dosegel že 50 zadertkov v tej sezoni v vseh tekmovanjih skupaj (34 golov je dosegel v Premier ligi, 12 v Ligi prvakov, tri v Pokalu FA in enega v ligaškem pokalu). V modernem obdobju je imel do danes rekord Clive Allen, ki je za Tottenham v sezoni 1986/87 zadel 49-krat. Absolutni rekord v Angliji ima Dixie Dean, ki je v sezoni 1927/28 za Everton dosegel 63 golov v vseh tekmovanjih skupaj. Foto: Reuters

City, ki se je uvrstil tudi v polfinale Lige prvakov in v finale Pokala FA, je povedel že v 3. minuti. Branilec Tim Ream je v kazenskem prostoru podrl Juliana Alvareza. Enajstmetrovko je v zadetek pretvoril Erling Haaland. Norvežan je dosegel že 34. zadetek v tej sezoni. Andy Cole jih je toliko dosegel ob koncu sezone 1993/94, Alan Shearer pa ob koncu sezone 1994/95. V uvodnih sezonah je bilo v Premier ligi 22 ekip in na sporedu je bilo 42 krogov, torej štiri več kot zdaj.

V 15. minuti je izenačil Carlos Vinicius po podaji Harryja Wilsona, ki je žogo podaljšal z glavo.
24. zmago v sezoni je Cityju v 36. minuti zagotovil Alvarez z natančnim strelom z 20 metrov.

Fenandes odločil na Old Traffordu
Mestni tekmec Manchester United je na Old Traffordu premagal Aston Villo z 1:0. Edini zadetek je ob koncu prvega polčasa dosegel Bruno Fernandes.

Wilson zagotovil tri točke Newcastlu
Rdeči vragi so ostali na četrtem mestu, pred njimi s tekmo in dvema točkama več ostaja Newcastle United, ki je s 3:1 ugnal zadnjeuvrščeni Southampton.

Gostje z južne obale, ki so vse bližje izpadu v drugo ligo, so sicer povedli po golu Stuarta Armstronga v 41. minuti.

Po slabih desetih minutah nadaljevanja je najprej izenačil rezervist Callum Wilson. Domačini so ob koncu tekme v razmiku treh minut zadeli še dvakrat, najprej je lastno mrežo zatresel Theo Walcott, še drugič na pa je bil nato natančen Wilson.