Mladi Slovenci po drami na evropsko prvenstvo

Odbojka 3. Jul 202212:32 > 12:38 0 komentarjev

Slovenska reprezentanca do 20 let je nastopila v 3. krogu kvalifikacij za septembrsko evropsko prvenstvo v Italiji. Slovenci so si z zmagama nad Nizozemsko in Finsko priigrali vozovnico za EuroVolley in se bodo v konkurenci 12 najboljših reprezentanc podali v boj za evropsko krono.

Slovenski odbojkarji so kvalifikacije, ki smo jih spremljali v Mariboru, začeli z zmago s 3:2 proti Nizozemski. Sledil je poraz z 0:3 proti Španiji, vendar naša izbrana vrsta pod vodstvom Jerneja Rojca zaradi poškodb ni bila v polni zasedbi. Na odločilni tekmi proti Finski so naši fantje dobili prva dva niza, a so dotlej neporaženi Finci izenačili na 2:2, v petem nizu pa so Slovenci strnili vrste, slavili s 15:11. Na pomoč so jim priskočili tudi Nizozemci, ki so zadnji dan strli favorizirane Špance in slavje v Mariboru se je lahko začelo.

Rojc sprva ni vedel, če je to dovolj

“Ko se je tekma zaključila, v nekem trenutku sploh nisem vedel, ali je to dovolj za uvrstitev na evropsko prvenstvo. Na srečo sta bila moja pomočnika Aleš Hribar in Taja Kobilca bolj prisebna in sta takoj vedela, da bomo igrali na EuroVolleyju. S fanti smo se že pred tekmo dogovorili, da bomo ne glede na rezultat tekme med Nizozemsko in Španijo igrali zase, za grb, za Slovenijo in se potrudili za zmago. Ko pa se je še rezultat prve tekme obrnil v našo korist, pa so igralci dobesedno poleteli, kar se je videlo tudi v prvih dveh nizih, ko smo prikazali najboljšo odbojko doslej. A žal so nas Finci preko svojih odličnih serverjev v tretjem in četrtem nizu spravili v težave. Ko so nam enkrat pobegnili, jih nismo mogli več ujeti. V petem nizu smo našli neko dodatno energijo, enako kot že na turbulentni tekmi z Nizozemsko in zmagali. Neverjetno,” je po prespani noči povedal selektor Jernej Rojc.

Reprezentanca Slovenije, 3. krog kvalifikacij, Maribor: Jaka Prevorčnik, Nejc Kožar, Miha Fink, Dino Vinkovič, Rok Bračko, Nik Mujanovič, Janž Janez Kržič, Žan Zajc, Grega Okroglič, Amadej Snedec, Jan Karl Jančič, Jure Kocjančič.

EvroVolley v Italiji

Evropsko prvenstvo bo med 17. in 25. septembrom gostila Italija. Slovenci bodo igrali v skupini I, skupaj z Italijo, Poljsko, Srbijo, Slovaško in Francijo, v skupini II pa bodo nastopile Belgija, Češka, Portugalska, Bolgarija, Finska in Grčija.