Izpostavljeno
Najbolj brano
Dolenjska
ponedeljek, 13. maj 2024
10:00 Računalniška delavnica Spoznavanje Linuxa, OZRK Novo mesto
18:00 Nastop učencev violine, klavirja in tolkal, Glasbena šola Marjana Kozine Novo mesto
18:00 Odprtje razstave - Vladimir Leben: ''Ogrožena vrsta'', Galerija Kocka Novo mesto
19:00 Predavanje duhovnega učitelja Sandija Dolinarja, RIC Novo mesto
19:00 Pogovorni večer z Miho Šaleharjem, Knjižnica Pavla Golie Trebnje
VečBela krajina
torek, 14. maj 2024
07:00 - 17:00 Zbiralna akcija starega papirja in plastičnih zamaškov, OŠ Semič
19:00 Odprtje Tednov vseživljenjskega učenja 2024 z gledališko predstavo Tri sestre, KD Metlika
sreda, 15. maj 2024
10:00 - 12:00 Dan za preventivo (zdravstvene meritve), GD Metlika
10:00 - 12:00 Svetovalna točka ZIK Črnomelj, Ljudska knjižnica Metlika
četrtek, 16. maj 2024
10:00 Kviz mladih članov Rdečega križa, KD Gradac
VečPosavje
torek, 14. maj 2024
19:00 Odprtje razstave - Tina Dobrajc: How Soon is Now? / Kako kmalu je zdaj?, Galerija Krško
sreda, 15. maj 2024
10:00 - 18:00 Ob mednarodnem dnevu družin: prost vstop za družine in delavnica, Posavski muzej Brežice
11:00 Okrogla miza ob zaključku gostujoče razstave Trienale rokodelstva, Posavski muzej Brežice
16:00 - 18:00 Dan odprtih vrat ob mednarodnem dnevu družin, Grad Rajhenburg Brestanica
16:00 - 18:00 Dan odprtih vrat ob mednarodnem dnevu družin, Mestni muzej Krško
Več17.10.2023 | 09:30
- v torek, 17.10. 2023 ob 9.30 uri na gradu Rajhenburg, Brestanica.
Program posveta
9.30 – 10.00 Uvodni pozdravi
10.00 – 10.30 Katja Hrobat Virloget, Ester Mihalič, Ana
Plestenjak: Mitski park Rodik. Izzivi upravljanja
in ohranjanja snovne in nesnovne dediščine
10.30 – 10.50 Samo Hvalec: Ajdovska jama - med željami,
smernicami in lokalnim okoljem
10.50 – 11.10 Gregor Novaković: Arheološki park Divje babe,
zibelka svetovne glasbe
11.10 – 11.30 Suzana Fajmut Štrucl: Upravljanje čezmejnega
Karawanken/Karavanke UNESCO Globalnega
Geoparka
Razprava Moderatorki:
Tina Britovšek
Judita Podgornik Zaletelj
12.00 – 12.30 Janko Boštjančič: Operacija »muzej«: Park
vojaške zgodovine in njegov razvoj
12.30 – 12.50 Katharina Zanier: Claustra Alpium Iuliarum:
model upravljanja kulturne dediščine brez
upravljalca
12.50 – 13.10 Maša Saccara: Arheološki park Kašler – oživitev
prazgodovinske naselbine
13.10 – 13.30 Irena Lazar: Arheološki park Simonov zaliv
– izzivi upravljanja, delovanja in sodelovanja z
lokalno skupnostjo
Povezane objave
Ocene komentarjev