S tem si je že zagotovila najmanj drugo mesto v predtekmovalni skupini 3, v kateri je še Kazahstan.

Slovenci, ki so doma Črnogorce premagali s 3:1, so tekmo odlično začeli, Igor Osredkar je po minuti in pol igre zadel vratnico, le pol minute pozneje pa je po podaji Nejca Hozjana v polno zadel Teo Turk. Na 2:0 je v 12. minuti povišal Jure Suban, pred tem je nekajkrat uspešno posredoval tudi slovenski vratar Nejc Berzelak.

Slovenija, ki je imela ob koncu prvega dela tudi nekaj sreče, saj so tudi gostitelji zadeli okvir vrat, je bila v prvem delu boljša tekmica in je prevlado na igrišču nadaljevala tudi v drugem. Po nekaj zgrešenih priložnostih je v 25. minuti tretji gol dosegel Klemen Duščak. Črnogorci so prek Lazarja Kosića znižali zaostanek, a to v slovenski vrsti ni povzročilo panike. V 38. minuti je Žiga Čeh postavil končni izid, že prej bi lahko dosegli še kakšen gol, Žan Janež pa je še enkrat stresel okvir vrat.

V sredo, 8. marca, bodo Slovenci prvi del kvalifikacij končali v Mariboru, in sicer s tekmo proti Kazahstanu, ki je bil doma boljši z 2:0.

"Čestitam ekipi, za nami je zelo težka tekma. V prvem polčasu smo v določenih trenutkih tudi malce viseli, a vseeno v drugem delu zanesljivo zmagali. V Evropi ni več slabih moštev, fantje pa so na težkem gostovanju vnovič pokazali, da so prava ekipa. Drugo mesto v skupini smo si zagotovili, zdaj pa se moramo odpočiti, v sredo pa na krilih publike proti Kazahstanu poskušati iztržiti čim več," je po tekmi dejal Tomislav Horvat.

V glavni del kvalifikacij za deseto svetovno prvenstvo je vstopilo 36 držav, tekmovanje bo potekalo do marca letos. Teh 36 držav je razdeljenih v 12 skupin. V elitni del tekmovanja bo napredovalo 12 prvakov skupin in štiri najboljše drugouvrščene ekipe.

Preostalih osem drugouvrščenih ekip gre v dodatno razigravanje v štirih parih, skupni zmagovalci teh parov pa se bodo uvrstili v elitni del kvalifikacij. V tem bo igralo 20 reprezentanc v petih skupinah. Pet prvakov skupin se bo prebilo na SP, štiri najboljše drugouvrščene ekipe iz petih skupin pa se bodo pomerile za še dve mesti.