Marko Arnautović in Marcel Sabitzer sta blestela v Osijeku. Foto: AP

Na stadionu Gradski vrt v Osijeku je pred 18.000 gledalci štiri minute pred odmorom Karim Onisiwo podal do Marka Arnautovića, ki je matiral Ivico Ivušića. V 54. minuti je Michael Gregoritsch z volejem povišal na 0:2 po podaji Maximiliana Wöberja z leve strani. Tri minute zatem je Marcel Sabitzer z močnim strelom z desnico z 20 metrov zapečatil usodo Hrvatov.

Hrvaški selektor Zlatko Dalić je bil zelo razočaran po koncu tekme. Foto: AP

Selektor Zlatko Dalić je po visokem zaostanku ob glasnih žvižgih s tribun opravil tri menjave. Nikola Vlašić in Ante Budimir sta najprej vstopila, takoj zatem pa še kapetan Luka Modrić, ki je prejel velik aplavz.

To je bila prva avstrijsko zmago nad Hrvati po petih porazih od leta 1991. Vse skupaj je tudi slaba popotnica za ponedeljkovo tekmo v Splitu, ko bodo na Poljudu gostovali svetovni prvaki Francozi. Ralf Rangnick je sanjsko debitiral na klopi Avstrije, potem ko je neuspešno vodil Manchester United v pretekli sezoni.

Hrvaška je nastopila močno oslabljena, saj so manjkali Ivan Perišić, Petar Musa, Joško Gvardiol in Marko Livaja. Svetovni podprvaki niso prišli do svoje igre in doživeli enega najhujših porazov na domačem terenu. Razlika bi bila lahko še višja, a so Avstrijci, ki so nastopili brez zvezdnika Davida Alabe, zapravili še nekaj priložnosti.

Ralf Rangnick je sanjsko debitiral na klopi Avstrije. Foto: AP

Dalić: Avstrijci so bili precej hitrejši in agresivnejši od nas
"Grenek poraz. Opravičujem se našim navijačem. Moram čestitati Avstrijcem. Prve pol ure smo dobro igrali, po prejetem golu pa se nismo več pobrali. Bili smo nemočni, fizično in psihično smo bili na tleh. Avstrijci so bili precej hitrejši in agresivnejši od nas. Zavedal sem se, da bo Rangnick prevetril ekipo. Čaka nas popravni izpit v Splitu, to bo nova težka tekma. Nekateri igralci so že bili na dopustu, pozna se, da je konec sezone," je povedal selektor Dalić.

"Prvih 30 minut smo imeli nekaj težav. Spremenil sem postavitev v 4-4-2, potem pa je steklo. V drugem polčasu smo prevladovali, lahko bi dosegli še kakšen zadetek," je bil zadovoljen Rangnick.

Rezervist Andreas Cornelius je šokiral Francoze na Stade de Franceu. Foto: EPA

Hitri Cornelius nerešljiva uganka za Francoze
Serije sedmih zaporednih zmag Francozov je konec. Selektor Didier Dechamps je bil odsoten zaradi očetove smrti, na klopi je imel glavno besedo pomočnik Guy Stephan.

Karim Benzema je v 51. minuti dosegel vodilni gol, potem ko je prodrl v kazenski prostor, Christopher Nkunku pa mu je s peto vrnil žogo. Za preobrat pa je poskrbel Andreas Cornelius, ki je v igro vstopil po uri igre. Najprej je v 68. minuti izenačil z volejem, minuto pred koncem je postavil končni izid. William Saliba ga ni uspel ustaviti, potem ko ga je Joakim Maehle našel v kazenskem prostoru in z levico je zabil žogo pod prečko. Hugo Lloris je bil nemočen.

Memphis Depay je zadel dvakrat na začetku drugega polčasa. Foto: AP

Benzema je zadel tudi v prvem polčasu, a je bil v akciji delček sekunde prehiter in v prepovedanem položaju, blizu golu je bil v prvem delu tudi Kylian Mbappe, ki je dvoboj zaradi poškodbe sklenil med polčasom. N'Golo Kante je v 80. minuti zadel še okvir vrat.

Gladka zmaga Nizozemcev v Bruslju
Presenečenje je bila tudi visoka zmage Nizozemcev v sosedskem dvoboju v Bruslju (1:4). Zadeli so Steven Bergwijn (40.), Memphis Depay (51. in 65.) in Denzel Dumfries (61.). V sodnikovem podaljšku je za častni gol poskrbel Michy Batshuayi. Gostiteljem se je poznalo, da je moral zaradi poškodbe že v 27. minuti z igrišča Romelu Lukaku.