Clement Noel je letošnji kralj Schladminga. Foto: AP

Noel je slavil s sedmimi stotinkami prednosti pred Ramonom Zenhäusernom in 38 pred Lucasom Braathnom, ki je tako še povečal vodstvo v slalomskem seštevku. Za 25-letnega Francoza je to jubilejna deseta zmaga v svetovnem pokalu in prva po slavju na olimpijskih igrah v Pekingu.

V finalu se je vrstni red povsem premešal, tako da na prvih treh mestih ni bilo nikogar izmed vodilne trojice po prvi vožnji. Kristoffersenu se je na prvi progi s številko dve najbolj približal domači up Manuel Feller, ki je zaostal za 21 stotink. Tretji je bil Švicar Loic Meillard (+0,30). Braathen je zasedel četrto mesto (0,57), Clement sedmo (0,77).

Vožnja Noela za zmago in zadnji trije nastopi v Schladmingu

27.500 gledalcev spremljalo pravo dramo

Francoz se je na vrh zavihtel z osmim časom finala. Po njegovem nastopu so se na ledeni progi Planai, ob kateri je rajalo 27.500 gledalcev (vstopnice so bile razprodane), vrstile napake tekmecev. Najbolj se mu je približal Zenhäusern, nato pa so po vrsti zaostali Braathen, po slabem spodnjem delu Meillard in v navijaškem ognjemetu še Feller, ki je po odstopu v Kitzbühelu znova ostal brez stopničk.

Kristoffersen, ki je v Schladmingu lovil peto zmago, je imel na prvem vmesnem času še 72 stotink naskoka, nato pa je naredil večjo napako in sanje o rekordu na progi Planai so obtičale v snegu. Do cilja so se težave le še stopnjevale. Zaostal je 1,33 sekunde.

Hadalin mesec in pol brez zaupanja v material

Štefanu Hadalinu se nastop ni posrečil. Naredil je večjo napako, zaostal skoraj pet sekund in ostal brez finala. Tijan Marovt je odstopil. Slovenci so v Schladmingu ostali brez točk drugo leto zapored.

Hadalin je za Val 202 povedal, da je že mesec in pol brez zaupanja v material in pripravo smuči. "Ne bom šel v podrobnosti, to je stvar strokovne presoje, ampak dejstvo je, da nimam zaupanja in da to vpliva na moje izvedbe," je povedal Hadalin, ki je na sedmih slalomih v tej sezoni zgolj dvakrat končal med dobitniki točk. 14. je bil v Adelbodnu in 27. v Wengnu.

Za dobro mero v sredo še nočni veleslalom

V sredo v Schladmingu izjemoma sledi še nočni veleslalom, in sicer namesto odpadle tekme v Garmisch-Partenkirchnu. Za Žana Kranjca, ki je tretji v veleslalomskem svetovnem pokalu, bo to generalka pred svetovnim prvenstvom v Meribelu.

Nastop Marca Odermatta, ki je na dobri poti, da znova osvoji veliki kristalni globus, je še negotov, potem ko si je v petek na smuku v Kitzbühelu poškodoval levo koleno.

Pred odhodom na svetovno prvenstvo v Courchevelu v Franciji od 6. do 19. februarja se bodo alpski smučarji merili še na dveh superveleslalomih konec tedna v Cortini d'Ampezzo ter na slalomu, ki bo 4. februarja v Chamonixu.