181941

Urška Hrašovec v finalu v Osijeku do šestega mesta

Avtor: Klemen Verlič
20. 1. 2023, 19.27

Urška Hrašovec se je v današnjih kvalifikacijah članic z zračno puško na ISSF Grand Prix 10m Osijek CRO uvrstila v finale s šestim najboljšim rezultatom.

Članica SD I. Pohorski bataljon Ruše se je v svojem prvem velikem finalu v okviru ISSF dobro zbrala in pokazala vzpodbuden nastop. Z nastopom v finalu je končala po drugi seriji izločanja – dvajsetih strelih (štiri serije po pet strelov), ko je zadela šestnajst desetic, a so ji štiri devetice preprečile še višjo uvrstitev, osvojila je končno 6. mesto in veliko število 270 točk na ISSF jakostni lestvici, s katerimi bo motivirana nastopila tudi na prihodnjih velikih tekmovanjih s ciljem uspešne priprave na Evropsko prvenstvo 10m v estonskem Talinu, ki je glavni cilj slovenske reprezentance v zimskem obdobju.

Visoko uvrstitev v ženski tekmi z zračno puško je danes dosegla tudi Sonja Benčina iz SD Olimpija, ki je s 625.8 krogi osvojila 18. mesto (ISSF ranking-138 točk). Naši najboljši strelki minuli vikend na ISSF GP 10m Ruše 2023 – Ormožanki Nuši Žnidarič tokrat nastop na tekmi ni uspel v zadovoljivi meri, s 622.1 krogom je osvojila 46. mesto.

Vir: Strelska zveza Slovenije

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več