328 ogledov

Rdeči vragi le drugi, nesrečen razplet za Slovenca, gol Žuglja

Jon Gorenc Stanković Profimedia
Rdeči vragi februarja z enim od tretjeuvščenih iz lige prvakov.

Nogometaši Manchester Uniteda so v zadnjem krogu skupinskega dela v evropski ligi premagali španski Real Sociedad z 1:0, a vseeno v izločilne boje napredovali z drugega mesta v skupini E. S tem bodo februarja v šestnajstini finala igrali z eno od tretjeuvrščenih ekip iz skupinskega dela elitne lige prvakov.

Morebitni tekmeci rdečih vragov bodo tako Ajax, Juventus, Bayer Leverkusen, Salzburg, Sevilla, Šahtar Doneck, Sporting in Barcelona. Žreb bo na sporedu v ponedeljek ob 13. uri v Nyonu.

V skupini E je bilo tako pred zadnjim krogom skupinskega dela vprašanje le, kdo bo osvojil prvo mesto in si prislužil neposredno pot v osmino finala. To je kljub minimalnemu porazu uspelo Real Sociedadu, ki je za voljo boljše gol razlike končal na prvem mestu. Drugo mesto je pripadlo Unitedu, za katerega je edini zadetek dosegel Alejandro Garnacho v 17. minuti.

V tej skupini bo Šerif iz Tiraspola nadaljeval sezono v izločilnih bojih konferenčne lige. Moldavci so zmagali z 1:0 proti Omonii iz Limassola, pri kateri Tima Matavža ni bilo v kadru.

Iz treh preostalih skupin, ki so dvoboje začele ob 18.45, so v izločilne boje napredovali Feyenoord, Midtjylland, Freiburg, Nantes ter Ferencvaros in Monaco.

V skupini F sta brez izločilnih bojev evropske pomladi ostala Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat s Sturmom iz Gradca. Kljub osvojenim osmim točkam je avstrijski predstavnik po porazu z 0:2 proti Midtjyllandu padel na zadnje mesto. Oba slovenska nogometaša sta igrala celo tekmo za Sturm. Feyenoord je po zmagi proti Laziu z 1:0 napredoval na prveo mesto. Italijani se selijo v konferenčno ligo. Lestvica te skupine je sicer nenavadna, vsa štiri moštva so namreč osvojila po osem točk, odločala je gol razlika.

V skupini G si je že pred tem prvo mesto zagotovil Freiburg, drugo mesto in šestnajstino finala pa si je priigral Nantes, ki je v gosteh premagal Olympiacos z 2:0 in izkoristil remi Karabaha proti Freiburgu (1:1).

Monaco je v neposrednem obračunu za napredovanje v skupini H s 4:1 ugnal Crveno zvezdo in si zagotovil drugo mesto za Ferencvarosom, ki je izgubil proti Trabzonsporu (0:1). Turki se selijo v izločilne boje konferenčne lige, Srbi pa so končali evropsko sezono.

Ob 21. uri so dvoboje odigrale tudi ekipe v preostalih skupinah. V skupini A sta si že pred tem napredovanje zagotovila Arsenal in PSV Eindhoven. Londončani so premagali Zürich z 1:0 in osvojili prvo mesto, Nizozemci pa so v bili z 2:1 boljši od Bodö/Glimta, pri katerem je Nino Žugelj odigral zadnjih 15 minut dvoboja in v 93. minuti dosegel tolažilni zadetek. Norveška zasedba bo evropsko sezono nadaljevala v konferenčni ligi.

V skupini B je bilo kar se tiče napredovanja prav tako vse jasno. Si pa je z zmago proti Dinamu iz Kijeva z 2:0 prvo mesto priigral Fenerbahče Mihe Zajca. Slovenski reprezentant je igral od 74. minute. Drugo mesto je pripadlo Rennesu, ki je remiziral z AEK Larnako (1:1).

Betis je bil že pred zadnjim krogom prvi, odlično jesen pa je potrdil z zmago proti finskemu HJK s 3:0. Ludogorec, ki ga s klopi vodi Ante Šimundža, Žana Karničnika pa ni bilo v kadru, je bil blizu presenečenja proti Romi. Po polčasu je vodil z 1:0, na koncu pa moral priznati premoč tekmecu, ki je slavil s 3:1. S tem si je Roma priigrala drugo mesto v skupini. Ludogorec bo kot tretjeuvrščeni v skupini C nadaljeval pot v konferenčni ligi.

V skupini D si je neposredno uvrstitev v osmino finala že pred zadnjim krogom priigral Union St. Gilloise. Je pa Union Berlin po zmagi proti Belgijcem z 1:0 zasedel drugo mesto. Tretja je Braga, ki je z 2:1 ugnala Malmö.