HOKEJ

Risi slabo začeli lov na olimpijske igre

Zmanjkalo je časa za preobrat, s 4 : 3 so bili boljši Danci.
Fotografija: Slovenska reprezentanca je izgubila prvo tekmo. FOTO: Jure Eržen, Delo
Slovenska reprezentanca je izgubila prvo tekmo. FOTO: Jure Eržen, Delo

Slovenska hokejska reprezentanca je v Oslu na Norveškem v prvi tekmi olimpijskega kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na zimske olimpijske igre v Pekingu prihodnje leto po skorajšnji vrnitvi vseeno izgubila proti Danski s 3 : 4 (0 : 3, 1 : 1, 2 : 0).

Risi, ki lovijo tretjo zaporedno uvrstitev na olimpijske igre po Sočiju 2014 in Pjongčangu 2018, so bili na prvi tekmi kvalifikacijskega turnirja v norveški prestolnici povsem nemočni v prvi tretjini, kar jim je v zaključku tekme onemogočilo popoln preobrat po zaostanku z 0 : 3 v prvi in 1 : 4 na začetku druge tretjine.

Danci so že v uvodni tretjini napolnili slovensko mrežo in nato navidezno nadzorovali potek dvoboja vse do zadnje tretjine, v kateri so se morali za prve točke v lovu na Peking 2022 pošteno potruditi. Po vodstvu Dancev s 3 : 0 so se risi v drugi tretjini vendarle zbudili in hitro znižali izid, ko je po lepi podaji Anžeta Kopitarja zadel Jan Drozg. Risi so bili v drugem delu igre bolj enakovredni, a vseeno premalo konkretni. V zadnji tretjini je upanje Slovencem z natančnim strelom vlil Jan Urbas po podaji Žige Jegliča in Blaža Gregorca dobrih deset minut pred koncem.

Pritisk Slovenije se je nadaljeval. Zadetek Mihe Verliča je Slovence približal le na zadetek. Selektor je iz vrat potegnil vratarja Gašperja Krošlja za dodatno moč v napadu, a so zadnji nalet Slovencev Danci vendarle ubranili. V zadnji tretjini je Slovenija sprožila kar 15 strelov, Danci le tri, na koncu pa je bilo razmerje v strelih proti vratom 24 : 21 v korist Slovenije.

V petek se bodo varovanci Matjaža Kopitarja pomerili z Norvežani (21.00).