Zmaji so se morali v Šenčurju pošteno potruditi

Košarka 14. Maj 202421:53 > 15. Maj 2024 22:12 0 komentarjev
Jaka Blažič, cedevita olimpija

Na prvih tekmah polfinala slovenskega državnega prvenstva v košarki smo videli dve gostujoči zmagi. V torek je Kansai Helios v Novem mestu ugnal Krko s 86:70. Dan pozneje je v Šenčurju slavila Cedevita Olimpija (98:86).

Olimpija je v Šenčurju prišla do pričakovane prve zmage v polfinalu, a se je morala zanjo precej potruditi, saj je domača zasedba večji del tekme dihala za ovratnik zeleno belim. Šele v zadnji četrtini je prišla ljubljanska zasedba do minut, ko je lahko malce lažje zadihala.

V uvodnih desetih minutah sta bili ekipi v Šenčurju praktično ves čas bolj ali manj ena ob drugi. Favorizirani Ljubljančani so sicer dvakrat pobegnili za sedem točk, vendar so jih domači v končnici prve četrtine celo prehiteli.

V drugi četrtini Ljubljančanom še vedno ni uspelo priti do prave igre, borbeni gostitelji so držali korak z njimi, je pa Alen Omić s prostima metoma dve minuti in pol pred koncem polčasa vendarle poskrbel za dotlej najvišjo prednost osmih točk. Toda tudi ta se je do glavnega odmora praktično stopila.

Znova je narasla v prvi polovici tretje četrtine, Ljubljančani so pobegnili na deset točk, tolikšen kapital pa so nesli v zadnjih deset minut. V teh se je tehtnica hitro začela prevešati na stran Olimpije, ki je povedla za 13 točk, tega pa do konca ni več izpustila iz rok.

Pri domačih je s 23 točkami izstopal Matej Čibej (trojke 5:5), Jan Novak je dodal 15 točk ter po sedem skokov in asistenc. Pri Olimpiji je Omić 20 točkam dodal osem skokov in šest podaj, Jaka Blažič je vpisal 18 točk.

Za začetek polfinala zmaga Domžalčanov v Novem mestu

Košarkarji Kansai Heliosa so dobili prvo tekmo polfinalne serije na dve zmagi lige Nova KBM. V dvorani Leon Štukelj v Novem mestu so premagali Krko s 86:70. Druga tekma bo v soboto, 18. maja v Domžalah, morebitna tretja pa bo na sporedu 21. maja.

To je bila četrta tekma med Krko in Kansai Heliosom v tej sezoni, tretje zmage pa so se zasluženo veselili izbranci trenerja Damjana Novakovića.

Gostje so bili v prednosti večino tekme, v prvem polčasu so imeli že 13 točk prednosti, vprašanje zmagovalca pa so rešili v uvodu zadnje četrtine, ko so povedli z 72:55.

Pri gostih, ki so igrali organizirano in zbrano, ni bilo izstopajočega posameznika, saj so si točkovni izkupiček v napadu enakomerno razdelili Jan Copot (15 točk, 5 skokov), Perttu Blomgren (14 točk, trojke 3:7), Tibor Mirtič (14 točk 9 skokov), Malcolm Bernard (12 točk, 5 podaj) in Žiga Daneu (12 točk, 8 skokov). Na drugi strani velja iz sivega domačega povprečja izpostaviti le Roberta Jurkovića z 19 točkami in 10 skoki.

Liga nova KBM, polfinale (prvi tekmi):

Torek, 14. maj:

Krka – Kansai Helios Domžale 70:86 (15:24, 33:37, 52:63) /0:1/

Sreda, 15. maj:

GGD Šenčur – Cedevita Olimpija 86:98 (28:26, 43:46, 64:74) /0:1/

Drugi tekmi sta na sporedu 18. in 19. maja. Morebitni tretji, igra se namreč na dve zmagi, pa sledita 21. oziroma 22. maja.