Dušan Vlahović, junak Srbije. Foto: Reuters

Srbija je na vrhu petčlanske skupine G. Po zmagi proti Litvi z 2:0 je danes z enakim rezultatom zmagala še v Podgorici. Strelec obeh zadetkov je bil Dušan Vlahović (78., 96.), ki se je z golom izkazal že v prvem krogu.

Galski petelini proslavljajo gol Benjamina Pavarda. Foto: Reuters

Francija je z minimalnih 1:0 vpisala drugo zmago po petkovih 4:0 proti Nizozemski. Strelec je bil branilec Benjamin Pavard z natančno odmerjenim strelom v 50. minuti. Na drugi tekmi v skupini B je Nizozemska premagala Gibraltar s 3:0.

Avstrija je do tri točke osvojila s preobratom proti Estoniji. Gostje so povedli v 25. minuti, Avstrija je izenačila sredi drugega dela, junak pa je postal Michael Gregoritsch, ki se je z zadetkom v 88. minuti odkupil za zgrešeno enajstmetrovko pri rezultatu 0:0. Na drugem srečanju v skupini F je Švedska s 5:0 premagala Azerbajdžan.

Po dveh odigranih tekmah ima šest reprezentanc 100-odstotni izkupiček: Slovenija, Portugalska, Anglija, Francija, Srbija in Avstrija.

V torek so na sporedu še zadnje tekme drugega kroga. V skupini A sta para Gruzija – Norveška in Škotska – Španija, v skupini D Turčija – Hrvaška in Wales – Latvija, v skupini I pa Kosovo – Andora, Romunija – Belorusija in Švica – Izrael.