7088 ogledov

Fantastični Dragić povsem zasenčil Irvinga, trener mu vseeno ni zaupal

Goran Dragić Profimedia
Brooklyn je klub fenomenalnemu Goranu Dragiću doživel še drugi poraz.

Košarkarji Brooklyn Nets, katerih član je tudi Slovenec Goran Dragić, so v prvem krogu končnice severnoameriške lige NBA proti Boston Celtics doživeli še drugi poraz. Kelti so v domači dvorani tokrat po zaostanku za 17 točk v drugi četrtini pripravili preobrat v zadnji in s 114:107 premagali mrežice ter v boju na štiri zmage povedli z 2:0.

Jaylen Brown z 22 in Jayson Tatum z 19 točkami sta najbolj zaslužna za preobrat Bostona, ki nikoli ni bil v prednosti do osmih minut pred koncem tekme. Grant Williams je dodal 17 točk s klopi, Al Horford 16, Daniel Theis pa 15.

"To je bila kot prava tekma končnice v 'starih časih'. Enostavno si si jo moral prigarati in vztrajati do konca. Točno to smo naredili. Vztrajali smo. Ponosen sem na fante in način, kako smo zmago obdržali doma," je po tekmi dejal Tatum.

Prvi strelec Brooklyna je bil Kevin Durant s 27 točkami. Nekdanji najkoristnejši igralec (MVP) lige je imel slab met iz igre 4-17, izgubil je tudi štiri žoge. V drugem polčasu je vse svoje točke dosegel iz prostih metov. "Zelo dobro so me zaustavili in odrezali od meta na koš. Povsem so me omejili. Zdaj je na meni, da najdem rešitev. Čim prej," je dejal Durant.

Tudi Kyrie Irving se ni znašel proti močni obrambi tekmeca, saj je v dvorani TD Garden ob glasnih žvižgih navijačev proti svoji nekdanji ekipi dosegel le deset točk (4-13). V Avstraliji rojeni musliman je v prvi četrtini na kratko zapustil dvorano, iz garderobe pa se je vrnil z banano in drugo hrano. Irving se med ramazanom posti, je le v času po sončnem zahodu in pred sončnim vzhodom.

Tokrat je imel spet težave z navijači, ki so mu glasno vzklikali, da je "zanič". Dan prej je prejel kazen lige v višini 50.000 dolarjev zaradi dvignjenega sredinca. "Vzeli so nam vodstvo v zadnji četrtini in nas pustili za seboj. Zdaj nimamo časa, da se utapljamo v solzah in razočaranju. To je del košarke in najti moramo odgovor," je dejal Irving.

"Mislim, da smo v drugem polčasu popustili. In delali napake. Imeli smo priložnosti, vendar jih nismo izkoristili," pa je po drugem zaporednem porazu dejal trener Brooklyna Steve Nash, ki se z vodenjem tekme ni nikakor proslavil.

Kljub temu da je bil Irving katastrofalno razpoložen in je njegova ekipa igrala najbolje, ko je imel niti igre v svojih rokah naš Goran Dragić, mu je njegov nekdanji mentor namenil preprosto premalo priložnosti, v ključnih trenutkih igre, ko se je tekma lomila, pa je raje zaupal Irvingu, ki ga je pustil na cedilu.

Kapetan zlate slovenske vrste Dragić je tako odigral vsega 20 minut tekme in v tem času dosegel 18 točk, štiri skoke in eno ukradeno žogo.

Če primerjamo statistiko obeh organizatorjev igre, je povsem nerazpoloženi Irving v igri preživel več kot dvakrat toliko časa, kot Dragić, a vseeno dosegel kar 8 točk manj, obenem pa je Dragić tekmo zaključil z odličnim metom, saj je zadel 8 izmed 14 poizkusov, medtem ko je Irving zgrešil kar 9 izmed 13 poizkusov, nekatere v ravno najbolj pomembnih trenutkih, ko je Boston nadoknadil ogromno razliko ter prešel v vodstvo.

Prav tako je zanimivo, da je Dragić naravnost blestel, ko so si Nets v prvem polčasu ustvarili ogromno prednost in je imel med vsemi košarkarji Brooklyna (z izjemo igralcev, ki so vstopili v igro za zadnjih 22 sekund tekme) najboljši ter edini pozitivni plus/minus (delni rezultat v času, ki ga je preživel na igrišču) v celotni ekipi.

Zdaj se dvoboj za naslednji dve tekmi seli v New York in le upamo lahko, da bo Dragić znova pokazal podobne predstave ter da bo dobil tudi temu primerno minutažo.

Nepričakovani poraz prvakov, 76ers se rešili v zadnji sekundi

Na vzhodu sta bili ponoči odigrani še dve tekmi. Toronto Raptors so tokrat v domači dvorani po podaljšku s 101:104 izgubili proti Philadelphia 76ers, ki tako v boju na štiri zmage vodijo že s 3:0. Favoriti so se proti raptorjem rešili v dodatnih petih minutah igre, potem ko v rednem delu niso niti enkrat vodili.

Odločilno trojko za zmago je le 0,8 sekunde pred koncem podaljška dosegel Joel Embiid. "Opravili smo dobro delo, a naloga še ni končana. Potrebujemo še eno zmago," je po tekmi dejal Kamerunec, ki je pred začetkom prvega kroga napovedal, da bodo Sixers prvake NBA iz leta 2019 izločili brez izgubljene tekme.

Branilci naslova Milwaukee Bucks pa so po uvodni zmagi proti Chicago Bulls na drugi tekmi doma izgubili s 110:114, tako da je razmerje moči poravnano. Pri bikih se je z 41 točkami izkazal DeMar DeRozan.