Dortmund po preobratu do zmage v Freiburgu

Nogometaši v nemški ligi so v petek začeli tekme 2. kola. Borussia Dortmund je šele v končnici tekme strla odpor Freiburga in zmagala s 3:1.
Fotografija: Novi angleški as v dresu črno-rumenih iz Dortmunda, Jamie Bynoe-Gittens (levo) proslavlja ob Youssoufi Moukokoju po golu na gostovanju pri Freiburgu. FOTO: Thomas Kienzle/AFP

Freiburg je povedel z zadetkom Michaela Gregoritscha v prvem polčasu, a je Borussia v nadaljevanju pritisnila. Izenačil je Jamie Bynoe-Gittens v 77., potem pa sta Youssoufa Moukoko in Marius Wolf v 84. in 88. minuti poskrbela za popoln preobrat in začasen skok rumeno-črnih na vrh lestvice.

To soboto bo Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla igral s Kölnom, udeleženec evropskega superpokala Eintracht Frankfurt pa bo gostoval pri Herthi. Prvak Bayern pa bo v nedeljo gostil Wolfsburg.