Birkirkara, 29. 07. 2021 20.52 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, Milan Doknić
6

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo v gosteh po enajstmetrovkah premagali Birkirkaro s 5:4. Po rednem delu in podaljških je bilo 1:0 za Maltežane. Ljubljančani so na prvi tekmi zmagali z 1:0.

Ljubljančani na Malti niso navdušili, tako kot tudi ne domača ekipa, ki pa ji je vendarle uspelo izsiliti dodaten igralni čas in enajstmetrovke. Pri streljanju z bele pike pa so bili bolj zbrani zeleno-beli in si priigrali 3. krog, v katerem se bodo merili proti makedonskemu Škupiju ali portugalski Santa Clari. Zelo verjetno proti slednji, ki je že v gosteh na prvi tekmi slavila s 3:0.

Ekipi v prvem polčasu v hudi pripeki nista navdušili. Ljubljančani so imeli na voljo več prekinitev in v prvih 25 minutah tudi več resnejših strelov, a Daniela Fernandesa niso premagali. V šesti minuti je slednji obranil strel po prodoru Save Petrova po levi strani v kazenski prostor, v 17. minuti je Mustafa Nukić žogo z volejem iz bližine poslal malce čez gol, isti igralec pa je v 24. tudi zadel vratnico, a iz prepovedanega položaja.

Vodstvo Matležanov

V 27. minuti pa so Maltežani povedli. Antonio Delamea Mlinar je 20 metrov od svojih vrat naredil prekršek, s prostega strela pa je nato Diego Venancio žogo poslal v levi zgornji kot vrat vratarja Nejca Vidmarja za vodstvo z 1:0. To je bila tudi zadnja resna akcija prvega dela. "Še ena v vrsti težkih tekem v smislu, da se še "sestavljamo". Bili smo boljši, ampak na koncu smo napredovali po najtežji poti. Vedeli smo, da nam ne bo lahko in vidi se, da nam ne teče tako kot bi si želeli. Upam, da bomo rastli iz tekme v tekmo." je po srečanju dejal vratar Ljubljančanov Nejc Vidmar.

V drugem polčasu je v 57. minuti Svit Sešlar prišel do odprtega strela v kazenskem prostoru, toda žogo poslal čez gol. V 78. minuti so Ljubljančani znova prišli do obetavnega položaja za strel, na desni strani kazenskega prostora je sprožil Aldair Djalo, toda Fernandes je bil na mestu.

Že v sodniškem dodatku je Sešlar v kazenskem prostoru prišel do nove priložnosti, a je spet streljal previsoko, to pa je bila zadnja priložnost rednega dela, tako da je sledil podaljšek. V prvem delu tega ni bilo prave nevarnosti za ena ali druga vrata, izjema je bila priložnost Olimpije tik pred koncem prvega dela, ko je Uroš Korun poskusil ob drugi vratnici, a je Fernandes preprečil veselje Olimpijinemu branilcu. V drugem delu podaljška pa prave priložnosti ni bilo, tako da so sledile enajstmetrovke.

Pri teh sta bili obe ekipi v prvih štirih serijah zanesljivi, v peti pa je slab strel Paula Mbonga obranil Vidmar. Odločilni gol je dosegel Aldair Djalo. . "Misli so že pri derbiju, vemo kaj to pomeni. Čaka nas neugoden Maribor, ampak igramo doma in upam, da se bo na koncu izpletlo v našo korist," je zaključil Vidmar.