Najprej špalir, nato pa zanesljiva zmaga Maribora na štajerskem derbiju

Maribor, 04. 05. 2024 22.35 | Posodobljeno pred 13 dnevi

Nogometaši Maribora so v 34. krogu državnega prvenstva premagali Celje s 3:1. Koper je ugnal Domžale (3:1), Aluminij in Bravo pa sta se razšla z remijem (1:1).

Statistika Maribor - Celje
Statistika Maribor - Celje FOTO: Sofascore.com

Varovanci Anteja Šimundže so v praznem Ljudskem vrtu s špalirjem sprejeli nove državne prvake iz Celja. Svojo nalogo so tokrat v obračunu, polnem priložnosti in strelov, opravili po svojih željah in so se točkovno poravnali z drugouvrščeno Olimpijo, ki bo v nedeljo gostila Muro.

Mariborčani so proti Celjanom, ki so za razliko od domačih začeli s kar precej spremenjeno začeno postavo, povedli na začetku 13. minute, ko je po kotu, odbiti žogi in poskusu strela Jana Repasa do strela malce z leve strani prišel Sven Šoštarič Karič in zadel za 1:0.

Svoj 13. gol v sezoni je v 28. minuti dosegel igralec meseca aprila Hilal Soudani, ko je na robu kazenskega prostora sprejel podajo - osmo v sezoni - Josipa Iličića in nato matiral Matka Obradovića.

Neprepoznavni Celjani so prišli do nekaterih strelov, a ne dovolj dobrih. Najlepšo priložnost je z glavo v 37. minuti zapravil Aljoša Matko. Blizu zadetku pa je v bil v 45. minuti Marko Božić, ki je zadel vratnico.

V uvodu drugega dela je Damir Krznar v igro poslal standardna člana Žana Karničnika in Egorja Pruceva. Odločen celjski začetek so domači prekinili s protinapadom v 51. minuti, ko je Iličić stekel sam proti vratom, nesebično oddal žogo do rezervista Beharja Fete, ta pa je zadel vratnico.

V teh trenutkih so se nevarne akcije vrstile ena za drugo na obeh straneh, predvsem Celje si je želelo zadetek, zelo aktiven je bil Prucev na levem krilu. Na drugi strani je Soudani žogo poslal malce čez vrata v 63. minuti, štiri minute zatem pa je imel odprt strel Etienne Beugre, a je bil Obradović na pravem mestu.

V 75. minuti je po novi dobri Iličićevi akciji Soudani s peto žogo poslal malo mimo celjskih vrat, nevarnejši gostitelji pa so še naprej zapravljali obetavne akcije. V 85. minuti pa so eno le unovčili, ko je Iličić z izvrstno podajo za gostujočo obrambo našel Maksa Barišića, ta pa je dobil dvoboj z vratarjem za 3:0.

V 88. minuti je Celje zmanjšalo zaostanek, ko je Sunday Adetunji prišel do žoge med srednjima branilcema Maribora in matiral Ažbeta Juga.