Carolina Hurricanes New York Rangers končnica Stanleyjev pokal liga NHL

Torek, 31. 5. 2022, 6.16

LIGA NHL, 30. MAJ (2. KROG KONČNICE)

NY Rangers na odločilni tekmi odpravili Carolino in napredovali

Carolina Hurricanes - NY Rangers | Hokejisti New York Rangers so na odločilni sedmi tekmi s 6:2 premagali Carolino in se uvrstili v konferenčni finale. | Foto Reuters

Hokejisti New York Rangers so na odločilni sedmi tekmi konferenčnega polfinala s 6:2 premagali Carolino Hurricanes in se prvič po letu 2015 uvrstili v konferenčni finale. Tam jih čaka branilka naslova Tampa Bay Lightning, ki jih je pred sedmimi leti izločila po sedmih tekmah. Današnji obračun so zaznamovale poškodbe Caroline, ki je ostala brez prvega vratarja Anttija Raante in Setha Jarvisa.

New York Rangers
Sportal Rangerji v Madison Square Gardnu izsilili sedmo tekmo #video

Tokrat je v Severni Karolini z dvema goloma izstopal Chris Kreider, po gol in podajo sta k zmagi dodala Adam Fox in Andrew Copp, vratar Igor Šesterkin pa je zbral kar 36 obramb. Mika Zibanejad je svoji statistiki dodal tri podaje.

Carolina, prvi nosilec vzhoda, je danes doživela sploh prvi poraz na domačem ledu v končnici. Gostitelji so imeli kar nekaj težav na vratarskem mestu, saj je Antti Raanta zbral 16 obramb, preden je moral zaradi poškdobe z ledu. Pjotr Kočetkov je nato zbral še devet obramb. z ledu je moral tudi Seth Jarvis, ki ga je zadel branilec New Yorka Jacob Trouba.

Prvi vratar Caroline Antti Raanta je moral v drugi tretjini, ob vodstvu Rangers, predčasno končati srečanje. | Foto: Reuters Prvi vratar Caroline Antti Raanta je moral v drugi tretjini, ob vodstvu Rangers, predčasno končati srečanje. Foto: Reuters

Tekma je bila dokončno odločena v uvodu v zadnjo četrtino, ko je Kreider v 44. minuti zadel za 4:0. Vincent Trochek je v 49. minuti domačim na kratko vrnil upanje, a je le 50 sekund kasneje Filip Chytil spet povišal na 5:1, poroča STA.

V finalu Zahoda se bosta udarili kanadski moštvi Edmonton Oilers in Calgary Flames, prva tekma bo v sredo, 1. junija, v Calgaryju.