Auston Matthews pri 65 golih

Hokej 9. Apr 20248:49 0 komentarjev
Matthews

V severnoameriški hokejski ligi NHL so odigrali dva obračuna. V Torontu je Auston Matthews dosegel 65. gol v sezoni. Jake McCabe je v dvorani Scotiabank zadel poldrugo minuto po koncu rednega dela tekme za zmago Toronto Maple Leafs s 3:2 proti Pittsburgh Penguins. Na drugi tekmi v Vancouvru so Canucks ugnali Vegas Golden Knights s 4:3.

Matthews, ki je na vrhu najboljših strelcev po številu zadetkov v sezoni, je dodal podajo, Matthew Knies je tudi zadel za Toronto. Vratar javorovih listov Ilja Samsonov je zbral 30 obramb.

Natanko toliko golov, kolikor jih je v tej sezoni zabil Matthews, jih je v sezoni 2007/08 zbral Aleksander Ovečkin, kapetan Washingtona. Kar je največ med še dejavnimi igralci v ligi NHL. Na vrhu seznama je Wayne Gretzky, ki je v sezoni 1981/82 za Edmonton Oilers zabil 92 golov.

Rickard Rakell in Drew O’Connor sta se vpisala med strelce za Pittsburgh, vratar gostov Alex Nedeljkovic pa je zbral 20 obramb.

Ruski as Aleksander Ovečkin blesti v Ligi NHL. Foto: AP Photo/Nick Wass via Guliver

Toronto je po drugi zaporedni zmagi pri 99 točkah in si je kot peta najboljša ekipa vzhodne konference že zagotovil mesto v končnici.

Pingvini, ki imajo 84 točk, še nimajo zagotovljene uvrstitve v odločilni del sezone. Izenačeni so z Detroitom za drugi “wild card” na vzhodu in za eno točko zaostajajo za New York Islanders za tretje mesto v metropolitanski skupini.

Na vzhodu je oddanih šest vozovnic za končnico. Na vrhu so New York Rangers s 110 točkami, sledijo Boston, Carolina, Florida, Toronto in Tampa Bay.

Kopitar potrjuje končnico

Derbi pacifiške skupine je pripadel Vancouvru. Odločilni zadetek je minuto in pol pred koncem druge tretjine dosegel Conor Garland, ki je zadel tudi v prvi tretjini. Vegas je povedel z 2:0 z goloma Jacka Eichla.

Canucks so seštevek točk povišali na 104 in imajo tri točke manj od Dallasa na vrhu zahodne konference. Tako Dallas kot Vancouver imata že zagotovljeno končnico, prav tako Colorado, Winnipeg in Edmonton.

Nashville Predators, Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja in prvaki iz Las Vegasa Golden Knights končnice še nimajo potrjene. Nashville ima 94 točk, kralji zaostajajo zgolj točko in so po drugem porazu Las Vegasa po vrsti ubranili točko prednosti v boju za tretje mesto v pacifiški skupini.

Kralji imajo do konca rednega dela sezone na sporedu še pet tekem. Najprej v sredo zjutraj proti iz boja za končnico že odpisani zasedbi Anaheim Ducks.