Berlinčani z novo zmago znova dihajo za ovratnik vodilnemu Bayernu

Berlin, 25. 01. 2023 23.21 |

STA, A.V.
0

Union Berlin, nekaj časa celo vodilna ekipa nemške nogometne lige, je spet prvi zasledovalec vodilnega münchenskega Bayerna. Z zmago 2:1 v Bremnu je na lestvici prehitel Eintracht Frankfurt, ta je derbi s Freiburgom končal z izidom 1:1, in se Bavarcem približal na tri točke zaostanka.

Leipzig Kevin Kapla je na tretjem mestu, na četrto je padel Eintracht, na peto pa se je prebila Borussia iz Dortmunda, ki je v gosteh z 2:1 ugnala Mainz.

Statistika tekme: Mainz vs. Borussia Dortmund
Statistika tekme: Mainz vs. Borussia Dortmund FOTO: Sofascore.com

Do treh točk je prišla v tretji minuti sodnikovega podaljška, mož odločitve je bil Giovanni Reyna. Mainz je z golom Jae-sung Leeja celo vodil, še v prvem polčasu je izenačil Julian Ryerson.

V boju za obstanek je pomembne točke osvojil Augsburg, ki je z golom Mergima Berishe v 82. minuti ugnal Borussio Mönchengladbach.

Bayer Leverkusen je bil doma z 2:0 boljši od Bochuma.