Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem golu Los Angelesa. Foto: Reuters

Oilersi so na kalifornijskem ledu povedli po stotih sekundah, ko je izjemno akcijo izpeljal Connor McDavid. Gostujoči kapetan je popeljal ploščico iz svoje tretjine, si izmenjal dvojno podajo z Evanderjem Kanom, nato švignil mimo Seana Durzija, prišel za domača vrata in nato presenetil Jonathana Quicka.

Edmonton je odlično začel tudi drugo tretjino. Tudi tokrat se je mreža Kraljev zatresla v drugi minuti tretjine, ko je diagonalni strel z leve strani z modre črte Bretta Kulaka za hrbet Quicka preusmeril Kane. 34. minuta je tekla, ko so Kingsi znižali. Ob igralcu več na ledu je z razdalje natančno sprožil Durzi. Podajo je ob tem vpisal tudi Anže Kopitar.

Po 29 sekundah zadnje tretjine je Los Angeles izenačil, ko je po lepi podaji Matta Roya mrežo zatresel Carl Grundström. Dobrih pet minut pred koncem srečanja so Naftarji povedli. Kombinirala sta McDavid in Leon Draisaitl, ki je prepustil ploščico Tysonu Barrieju, ta pa je zadel za 3:2. Ko je ostala še minuta, je McDavid ukradel ploščico, jo podal Kanu, ki je z golom v prazno mrežo potrdil sedmo tekmo, ki bo v Edmontonu v nedeljo ob 4.00 po slovenskem času.

"To je končnica. Vemo, da bo tesno. Zaostajali smo že z 2:0, pa se nismo predali. Vedeli smo, da moramo enkrat zadeti ob igralcu več na ledu. To je bilo zelo pomembno. Hitro smo v zadnji tretjini izenačili, potem pa preprosto ploščica ni več hotela v gol," je tekmo opisal Kopitar in dodal: "Nekoč je nekdo rekel, da je najtežje doseči četrto zmago (Darryl Sutter, ki je bil trener Los Angelesa ob osvojitvi Stanleyjevega pokala v letih 2012 in 2014, op. a.). Očitno je nekaj na tem. Lahko bi zaključili serijo, a nam ni uspelo. Moramo iti dalje in se pripraviti na sedmo tekmo."

Tampa se je rešila v 79. minuti

Prvaki zadnjih dveh sezon, hokejisti Tampa Baya, so tudi izsilili sedmo tekmo, potem ko so s 4:3 na domačem ledu premagali Toronto. Gostje so na domače vodstvo z 2:0 odgovorili s tremi goli v dobrih osmih minutah. Tik pred koncem druge tretjine je Maple Leafsom vodstvo z dvema goloma v razmiku 26 sekund priigral John Tavares.

Strele so izenačile v 50. minuti, ko je ob igralcu več natančno meril Nikita Kučerov. Odločitev je padla šele v 79. minuti, ko je z leve strani pred vrata podal Brandon Hagel. Streljal je Alex Killorn, toda Jack Campbell je ploščico dobil. A le do Braydna Pointa, ki jo je zbezal za njegov hrbet.