Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

STA/kl, 24.10.2021 09:54:04

Kljub megli in hladnemu jutru je na start prišlo več tisoč tekačev.

Delite na:
Start teka na 21 in 42 km Facebook odkrito.si/zajem zaslona

Ob 9 uri in 15 so startali tekači na najdaljših dveh, 21 in 42 kilometrski razdalji, pred njimi pa tisti, ki so se odločilil za 10 km tek, ter ročni kolesarji na vozičkih, ki so prevozili polmaraton. Skupaj je na maratonu sodelovalo več kot 5.400 tekačic in tekačev.

Lani ga zaradi pandemije organizatorji niso mogli pripraviti, tudi letos bo nekoliko drugačen, kot je bilo to še pred dvema letoma. Sobotnih tekov otrok in mladine ni bilo, prav tako ni elitnih tekačev iz tujine, na 42 km pa se niso prijavili niti najboljši slovenski maratonci in maratonke, ki so se odločili za krajši razdalji. Poleg tega je za vse udeležence veljal pogoj PCT.

Za vrtce in šole, ki so običajno tekli v soboto, so organizatorji predlagali, da sestavijo ekipe znotraj razreda ali skupine po deset otrok, v srednjih šolah po 14 dijakov. V obdobju od 1. oktobra do danes pa je lahko vsak član ekipe odtekel svoj delež razdalje maratonskega izziva.

Pripravili so tudi sejem Tečem, ki je letos na prostem na Trgu republike. Namenjen je tekačem in njihovim družinam, športnikom, navijačem ter radovednim mimoidočim. Vstop je prost. Od 9. oktobra pa poteka tudi "rožnati tek", katerega izkupiček gre organizaciji za osveščanje o raku dojk in rodil Europa Donna.

ljubljanski-maraton, 2021
Ljubljanski maraton.
Bobo

NAJHITREJŠI KENIJEC, PADEL DRŽAVNI REKORD

42 kilometrov je najhitreje pretekel Kenijec Ernest Kibet Tarus rezultatom 2:22:39, ki je daleč od rekordnih časov. Drugi je bil Marko Ranković  iz Srbije (2:27:09), tretji pa Janez Mulej, ki je s časom 2:28:07 postavil osebni rekord in osvojil tudi naslov slovenskega prvaka.

Med tekačicami je bila na najdaljši preizkušnji prav tako najhitrejša kenijska tekačica Kwamboka Momanyi Grace  s časom 2:38:10. Druga je bila  Anja Fink (2:45:29), ki je postala državna prvakinja, tretja pa Madžarka Barbara Molnár s časom 2:55:18.

Bobo

Na polmaratonu (21 km) je med moškimi zmagal Primož Kobe (1:07:02), drugi je bil Jošt Žnidaršič (1:11:20) in tretji Tadej Osvald (1:13:17), med ženskami pa so se na prva tri mesta uvrstile Neja Kršinar (1:14:23)Ana Štefulj iz Hrvaške (1:19:34) ter Georgina Nyaguthii (Slo) s časom 1:19:53. Tudi pri tej razdalji so najboljši Slovenci osvojili naslov državnih prvakov.

Na najkrajši razdalji, 10 kilometrov, pa je med tekačicami zmagala Klara Lukan (32:32) in postavila nov slovenski rekord, med tekači pa je bil najboljši Mitja Rizmal, ki je s 30:51 postavil rekord proge.