187370

Vlhova slalomsko sezono zaključila v stilu, Ana Bucik po obetavni prvi vožnji odstopila

Avtor: Klemen Verlič
18. 3. 2023, 14.22

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka zadnjega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark na finalu sezone v Soldeuu. Dosežek kariere je z drugim mestom vpisala Leona Popović iz Hrvaške, najboljša smučarka in slalomistka sezone Američanka Mikaela Shiffrin je slalomsko sezono sklenila na tretjem mestu. Slovenka Ana Bucik je odstopila v finalu.

Vlhova, ki je prišla do karierne 28. zmage v svetovnem pokalu, je vodila že po prvi vožnji. Prav tako je bila Popović na poti do premiernih kariernih stopničk druga že na prvi progi. Končni zaostanek Hrvatice je znašal 43 stotink sekunde.

Shiffrin je zaostala 86 stotink sekunde na tretjem mestu. Američanka je bila po prvi vožnji četrta.

Bucik je po prvi vožnji imela šesto izhodišče, v finalu pa se ji je pripetila klasična napaka, ko je zajela količek in je ostala brez uvrstitve.

Novogoričanka je sezono končala na osmem mestu v slalomskem seštevku,, v minuli sezoni je bila šesta.

Spored finala sezone v Andori se bo končal v nedeljo z moškim slalomom, ki bo minil brez slovenskega predstavnika, in ženskim veleslalomom, na katerem bo nastopila Bucik kot 14. veleslalomistka sezone.

Vir: STA

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več