153407

Bundesliga: Bayern po dveh remijih do novih treh točk, Borussia proti Kölnu iztržila le točko

Avtor: Šport TV
20. 3. 2022, 16.30

Nogometaši v Nemčiji so danes dokončali tekme 27. kroga. V zadnji nedeljski je druga Borussia Dortmund igrala v Kölnu neodločeno 1:1. Vodilni Bayern je že v soboto zmagal s 4:0 proti Unionu, tretji Bayer Leverkusen pa je danes z 2:0 ugnal Wolfsburg. Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je igral 0:0 z Eintrachtom.

Vodilni Bayern je bil zanesljiv in je s 4:0 odpravil Union Berlin, še dva gola je v zbirko dodal zvezdnik Robert Lewandowski. Manj uspešen je bil Freiburg, saj je igral le 0:0 z zadnjeuvrščenim Greuther Fürthom in zapravil priložnost, da bi se približal Leverkusnu.

Ta bi danes skorajda ponovil napako, saj je bilo v Wolfsburgu vse do 86. minute še vedno 0:0. A je lekarnarje rešil Paulinho, ki je zadel najprej v 87., nato pa še v sodnikovem dodatku za končnih 2:0 in tri točke.

V večerni tekmi je Dortmund igral le 1:1 s Kölnom. V boju za naslov je tako Bayern spet ušel na šest točk. Dortmundu ni pomagala niti vrnitev zvezdnika Erlinga Haalanda, ki je prvič po dveh mesecih spet začel tekmo v prvi enajsterici. Goste je sicer v osmi minuti v vodstvo popeljal Marius Wolf, a je še v prvem polčasu izenačil Sebastian Andersson.

V današnji prvi tekmi pa je Leipzig, pri katerem je Kampl igral do 60. minute, kljub terenski premoči igral le neodločeno 0:0 s Frankfurtom.

Na lestvici ima zdaj Bayern 63 točk, Dortmund 57, tretji je Leverkusen z 48, po 45 jih imata Leipzig in Freiburg.

Na preostalih tekmah kroga je Hertha, potem ko je zamenjala trenerja, dosegla prvo zmago po treh mesecih, s 3:0 je padel Hoffenheim. Mainz je Arminio premagal s 4:0, že v petek je Borussia Mönchengladbach premagala Bochum z 2:0, a je tekmo zaznamoval incident: prekinjena je bila v 68. minuti, ker so navijači stranskega sodnika zadeli v glavo s plastičnim kozarcem za pivo.

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več