Granit Xhaka je s svojo levico odločil dvoboj z izjemnim strelom od daleč in osolil rane Manchester Uniteda, ki je v prejšnjem krogu pri Liverpoolu izgubil s 4:0. Foto: Reuters
Nuno Tavares, 22-letnik iz Lizbone, je dosegel prvi gol za Arsenal, potem ko se je levi bočni branilec na samem začetku tekme znašel pred vrati Manchester Uniteda. Foto: AP

Na londonskem stadionu Emirates se je v sončnem zgodnjem sobotnem popoldnevu začel 34. krog Premier lige, dvoboj je bil za obe ekipi zelo pomemben, saj se borita za 4. mesto. Arsenal je povedel z 2:0, še pred polčasom je Cristiano Ronaldo s svojim stotim zadetkom v Premier ligi znižal izid. V drugem delu je imel United kar nekaj smole, zadel je dve vratnici, Bruno Fernandes je na ta način v 57. minuti zapravil enajstmetrovko. Portugalski nogometaš je bil krivec tudi pri tretjem golu Arsenala – po njegovi napaki je usodo rdečih vragov zapečatil Granit Xhaka.

Hiter zadetek gostiteljev
Že v 3. minuti je Arsenal povedel. Raphael Varane in Alex Telles sta zgrešila predložek, žogo je sprejel Bukayo Saka in ustrelil diagonalno, Davide de Gea je ubranil s konicami prstov, a odbitek je v mrežo pospravil nepokriti Nuno Tavares. Sledil je niz priložnosti za goste: Cristiano Ronaldo je dvakrat v ogenj poslal Anthonyja Elango. V 24. minuti je prečka zaustavila silovit strel Dioga Dalota.

Cristiano Ronaldo je postal prvi nogometaš s po stotimi goli tako v Premier ligi kot La Ligi in četrti igralec Manchester Uniteda s  100 goli v angleškem prvenstvu. Paul Scholes (107) in Ryan Giggs (109) sta na dosegu, daleč spredaj pa je Wayne Rooney (183). Foto: AP
Cristiano Ronaldo je postal prvi nogometaš s po stotimi goli tako v Premier ligi kot La Ligi in četrti igralec Manchester Uniteda s 100 goli v angleškem prvenstvu. Paul Scholes (107) in Ryan Giggs (109) sta na dosegu, daleč spredaj pa je Wayne Rooney (183). Foto: AP

VAR razveljavil gol, a podelil 11-m
Ko je v zraku viselo izenačenje, pa je sledil hiter protinapad topničarjev. Mreža Man Uniteda se je drugič na tekmi zatresla, a VAR je pokazal, da je bil Eddie Nketiah v prepovedanem položaju.

A počasni posnetek in večkratni ogled vseh mogočih zornih kotov sta razkrila, da je ob tej akciji branilec Alex Telles storil prekršek nad Bukayo Sako, in glavni sodnik Craig Pawson je po petminutnem premoru pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec za 2:0 je bil 20-letni Londončan Saka.

Stoti gol Ronalda v Premier ligi
Zaplet in še višji zaostanek nista zmedla rdečih vragov, ki so že v naslednjem napadu znižali na 2:1. Po kombinaciji Jadon Sancho - Nemanja Matić je predložek Srba v gol spremenil Cristiano Ronaldo. Za portugalskega superzvezdnika je bil to jubilejni stoti gol v Premier ligi na njegovi 223. ligaški tekmi.

Fernandes osmoljenec dneva
Tudi drugi polčas je postregel z razburljivo predstavo, gostje so močno pritisnili. Ronaldu, ki se je v ekipo vrnil po družinski drami, so v sobi za VAR v 60. minuti upravičeno razveljavili drugi zadetek, Diogo Dalot pa je (po podaji Ronalda) tri minute pozneje zadel vratnico. A osmoljenec dneva je bil nedvomno Bruno Fernandes. Najprej je v 57. minuti zastreljal enajstmetrovko (zadel je vratnico), nato pa v 70. minuti storil napako, po kateri je Granit Xhaka sprožil izjemen strel s 25 metrov in premagal Davida De Geo.

Gabriel Jesus je dosegel štiri od petih golov za zanesljivo zmago Manchester Cityja nad Watfordom (5:1). Foto: Reuters