Košarka

Morant blestel pri udobni zmagi Memphisa, Dinwiddie pa pri tesni zmagi Washingtona

Philadelphia, 03. 02. 2022 09.04 |

STA, Ž.K.
0

V severnoameriški ligi NBA je bil zadnji krog poln tesnih zmag. Najbolj boleč poraz je doživelo prav moštvo slovenskega zvezdnika Luke Dončića, Dallas Mavericks, ki je izgubilo šele po podaljšku. Do tesnih zmag so prišli še pri Orlandu (za zgolj točko), Washingtonu (za tri točke) in Utahu (za štiri točke), medtem ko so do udobnih zmag prišli Memphis Grizzliesi, Boston Celticsi, Houston Rocketsi in Sacramento Kingsi.

Spencer Dinwiddie je s trojnim dvojčkom s 14 točkami, 12 skoki in 10 asistencami poskrbel za zmago čarovnikov iz prestolnice, Washington Wizards, ki so v gosteh presenetili tretjo najboljšo ekipo vzhodne konference Philadelphia 76ers s 106:103. Center Philadelphie Joel Embiid se je po nekoliko počasnem začetku ogrel in dosegel 27 točk ter vpisal še 14 skokov. Washington, ki je 11. v razvrstitvi vzhoda, je prekinil niz šestih porazov.

Spencer Dinwiddie
Spencer Dinwiddie FOTO: AP

Philadelphia bo v naslednjem krogu gostovala pri Dallas Mavericksih, ki so sinoči po tesnem obračunu z Oklahomo klonili po podaljških. Tudi 40 točk slovenskega zvezdnika Luke Dončića ni bilo dovolj za zmago Teksašanov.

Košarkarji Brooklyn Nets, ki so šesti na vzhodu, so brez poškodovanega Kevina Duranta doživeli šesti zaporedni poraz in izgubili s 112:101 proti Kings v Sacramentu. Kalifornijski kralji so tako prekinili niz sedmih porazov.

Memphis Grizzlies so v kultnem Madison Square Gardenu odčitali šolsko lekcijo New York Knicks. Zvezdnik Grizzlies Ja Morant je dosegel 23 točk in podelil devet podaj za zmago s 120:108.

Ja Morant in RJ Barrett
Ja Morant in RJ Barrett FOTO: AP

Julius Randle je za kratkohlačnike dosegel 18 točk, 12 skokov in devet asistenc, a je bil v zadnji minuti izključen zaradi druge tehnične napake.