Nogometaši Tabora so si že v uvodnih minutah priigrali odločilno prednost. Foto: EPA

Vprašanje skupnega zmagovalca so Kraševci na razmočenem igrišču s samozavestno igro rešili že po 11 minutah, ko so dosegli dva gola. Tudi v nadaljevanju so bili boljši tekmec in zasluženo izpolnili cilj. S tremi goli se je izkazal Dino Stančič.

Sežančani so v gorenjsko prestolnico dopotovali s prednostjo dveh golov, a prejetim zadetkom na domačem igrišču, kar je Triglavu dajalo možnosti, da se z zmago 2:0 uvrsti v Prvo ligo. Varovanci Dušana Kosića se na povratno tekmo niso prišli le branit, ampak še drugič zmagat.

Navijači Tabora so bili glasni tudi v Kranju. Foto: EPA

Udaren start Kraševcev
To je napovedal že začetek, v katerem so prevzeli pobudo in prišli do hitrega vodstva. Rodrigue Bongongui je v 9. minuti z desne strani podal pred vrata, iz bližine pa je bil natančen Dino Stančič. Le dve minuti zatem so varovanci Dušana Kosića izpeljali hitro akcijo, Dino Stančič je žogo poslal z desne strani pred vrata, Fahd Ndzengue pa je s šestih metrov matiral Luko Čadeža.

Kranjčani so po zaostanku potrebovali pet golov, da bi postali prvoligaši, kar je bila misija nemogoče. To je dokazala 39. minuta tekme, ko so gostje še povišali vodstvo, svoj drugi gol na tekmi je dosegel Stančič, ki se je po podaji Ndzengueja z leve strani odlično znašel v kazenskem prostoru in z natančnim strelom ukanil vratarja Čadeža.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa so gostitelji znižali. Na robu kazenskega prostora je Klemen Nemanič pohodil Tina Matića, ki je nato uspešno izvedel najstrožjo kazen.

Dušan Kosić je pred dvema letoma osvojil naslov prvaka s Celjem, zdaj pa ostaja v prvoligaški druščini s Sežanci. Foto: EPA

Stančič že v 52. minuti dosegel hat-trick
V 52. minuti je Stančič dosegel še tretji zadetek na tekmi. S podajo v prazen prostor ga je lepo zaposlil Tom Alen Tolić, najboljši strelec Sežančanov pa je obšel vratarja in žogo poslal v mrežo. Primorci v nadaljevanju niso več igrali tako zavzeto kot na začetku.

La Matić razigran pri Kranjčanih
Imeli so sicer še nekaj priložnosti, a jih dovolili tudi tekmecem, v 71. minuti je eno izkoristil Matić. Miha Kancilija je prodrl po desni strani, v sredini lepo našel Žana Vipotnika, ta je zadel vratnico, od katere se je žoga odbila do Matića, ki mu ni bilo težko doseči svojega drugega gola na tekmi. V 86. minuti je rezervist Žiga Ovsenek postavil končni izid.

Triglav se je od prvoligaške druščine poslovil pred dvema letoma, ko je v kvalifikacijah izgubil z Gorico. Orli so tedaj sklenili tri zaporedne prvoligaške sezone, v elitni zasedbi slovenskega nogometa pa so preživeli devet let. Najvišje so se uvrstili v sezoni 2010/11, ko so v desetčlanskem tekmovanju prehiteli Primorje, Nafto in Celje ter zasedli sedmo mesto.